Лінолеум проти паркету. Що краще вибрати
При виборі підлогового покриття, будь то лінолеум або паркетна дошка, в першу чергу потрібно підібрати оптимальний варіант для конкретних умов експлуатації. З огляду на, що досконалого покриття просто не існує, при виборі дуже важливо враховувати переваги і недоліки лінолеуму і паркету.

Що собою являє лінолеум
Це доступне за ціною покриття, яке проводиться з якісного матеріалу під назвою полівінілхлорид. До складу лінолеуму входять спеціальні речовини, які роблять його пластичним і міцним.

Покриття буває комерційне та побутове, але з недавніх пір на ринку з'явилася ще одна категорія - напівкомерційний лінолеум. Настил з ПВХ має широку колірну палітру, але для квартири його вибирають рідко.

Що таке паркет
Це покриття з тришарової структурою, яка виробляється з натурального дерева різних порід. Шари розташовуються під прямим кутом, що надає паркету додаткову міцність.

Покриття підходить для укладання в житлових приміщеннях. Воно не тільки має високу екологічною безпекою, але і виглядає вельми солідно. Розміри паркету значно спрощують укладання покриття.

переваги лінолеуму
Покриття з ПВХ відрізняється простотою укладання. Суцільне приклеювання до підлоги необхідно тільки в приміщеннях з великою площею. У малогабаритних кімнатах можна використовувати точкову фіксацію. Серед плюсів лінолеуму можна виділити наступні:

цінова доступність;
великий вибір кольорів;
низька теплопровідність;
довгий термін експлуатації.
Найголовніше, що лінолеум не створює додаткового шуму при ходьбі і не піддається гниттю.

Недоліки натурального лінолеуму
Перераховуючи мінуси такого виду підлогового покриття, варто відзначити наступні:

низька стійкість до різного роду пошкоджень;
чутливість до перепадів температур;
укладка можлива тільки на ідеально рівну основу.
Багато хто вважає, що лінолеум виглядає дешево, тому таке покриття може зіпсувати враження про інтер'єр. Крім того, лінолеум може мати хімічний запах, позбутися від якого не так просто.

переваги паркету
Покриття з натурального дерева має цілий ряд переваг в порівнянні з лінолеумом:

екологічна безпека;
натуральність;
презентабельна зовнішність;
сполучуваність з різними інтер'єрними стилями;
стійкість до зовнішніх чинників;
стабільність розмірів;
відмінні звукоізоляційні якості.
Після покупки паркет можна відразу укладати, оскільки покриття не потребує додаткової обробки. У будь-який момент його можна демонтувати без втрати якості і зовнішнього вигляду.

мінуси паркету
Однак, незважаючи на велику кількість переваг, настил з натурального дерева має і деякі недоліки. Серед них:

висока чутливість до вологи;
обмежена стійкість до ультрафіолету;
високі вимоги до підготовки основи.
Крім того, паркет не витримує сильні механічні навантаження. Наприклад, від ніжок або коліщат важких меблів, гострих каблуків на поверхні можуть залишатися помітні ушкодження.

Особливості догляду за лінолеумом і паркетом
Покриття з ПВХ не боїться побутової хімії і води, але тільки за умови, що ви не використовуєте агресивні миючі засоби. Але в разі пошкодження лінолеуму доведеться міняти ціле полотно, що може сильно вдарити по сімейному бюджету.

З огляду на той факт, що паркет боїться вологи, за ним потрібно доглядати з особливою обережністю і ретельністю. Але таке покриття можна легко відремонтувати. Для цього досить замінити пошкоджену або деформовану планку, і покриття знову буде виглядати бездоганно.

Що краще вибрати
Кожне з розглянутих підлогових покриттів має плюси і мінуси. Але при порівнянні можна виділити кілька нюансів:

обидва настилу легко укладати, але відреставрувати паркет набагато простіше, ніж лінолеум;
паркет підходить для приміщень з мінімальною прохідністю, а лінолеум можна стелити навіть в кімнатах з високою прохідністю;
лінолеум має більш тривалий термін експлуатації, ніж паркет;
покриття з натурального дерева більш екологічно, ніж настили з ПВХ.
Для багатьох споживачів вибір на користь паркету або паркетної дошки очевидний. Якісне покриття для підлоги даного типу ви можете придбати в магазині Woodler. У нас можна купити в Києві найякісніші типи покриття на підлогу і вибрати дизайн, не виходячи з дому.