Кількість
|
Вартість
|
||
|
Більшість сучасних приватних будинків зводяться з двома або трьома поверхами, змушуючи власників завчасно продумати варіант підйому в верхні приміщення. Зазвичай для цієї мети передбачена сходова конструкція з одного або декількох прольотів, дизайн якої підбирається з урахуванням параметрів внутрішніх приміщень і переваг замовника. За умови грамотного проектування звичайна сходи:
- Чи стане центральною частиною інтер'єру.
- Забезпечить безпеку підйому на верхні поверхи.
- Впишеться в простір і доповнить обраний стиль обробки.
Ця консультація допоможе зорієнтуватися з вибором сходів для будинку і розповість про основні вимоги до якості майбутньої конструкції.
Види матеріалів для виготовлення сходів
Залежно від стилю обробки і переваг замовника сходова конструкція може бути виготовлена з:
- Натуральної деревини. За умови виготовлення з твердих сортів дерева нова конструкція прослужить кілька десятків років, не має втрачаючи своєї первинної привабливості і міцності. Найчастіше для виготовлення сходів використовують деревину клена, ясена, горіха або дуба, де видатні естетичні властивості відмінно поєднуються з надійністю і довговічністю. єдина вимога – захистити матеріал від впливу підвищеної вологості і сухого повітря, щоб виключити розтріскування конструкції і її поступову деформацію. Якщо мікроклімат в будинку відрізняється нестабільністю, фахівці рекомендують зупиняти свій вибір на модрини, структура якої нечутлива до різких перепадів температури і вологості і зберігає якість волокон навіть при несприятливих умовах.
- Гідна альтернатива натуральній деревині за рівнем міцності і зовнішнім достоїнств – металеві сходові конструкції. Найчастіше це нержавіюча сталь, яка не боїться корозії і поєднує в собі прийнятну вартість, довговічність і естетичність. До 50 років – саме стільки металеві сходи буде прикрашати ваш будинок, особливо якщо її виготовляли і встановлювали професіонали. Можливе використання для прикраси ступенів і поручнів хромовані і латунні елементи, а також ковку, що надає сходах витончений вид і пом'якшувальну масивність її конструкції.
Остаточний вибір матеріалу для виготовлення сходів варто здійснювати у співпраці з досвідченим дизайнером. Він не тільки підбере оптимальний варіант вироби, а й підкаже, як краще розташувати його в інтер'єрі і підкреслити стилістичне рішення навколишнього оточення за допомогою привабливих і оригінальних деталей.
Типи сходів з урахуванням різновидів конструкції
Залежно від конструктивного рішення власникам приватних будинків пропонуються:
- Гвинтові (спіральні) сходи. Оптимальні для приміщень з невеликою площею, в які не ввійде вертикальна конструкція. Стандартна конструкція таких сходів & mdash; міцна вертикальна стійка, навколо якої по спіралі закріплюють ступені широкої стороною до стіни, а вузької – до стійки. Ширина таких сходів не повинна становити менше 40-50 см, а центральна частина ступенів & ndash; менше 25 см, що забезпечить безпечні умови для підйому і спуску в умовах обмеженого простору.
- Модульні сходи. Конструкція збирається з окремих модулів з урахуванням розрахункової висоти сходів і збирається з використанням спеціальної системи кріплень & ndash; міцних труб різного діаметру, стрижнів з різьбленням або гвинтових стяжок. У набір входять базові частини каркаса, дерев'яні східці, опорні вертикальні стійки, металеві балясини і перила. За умови дотримання рекомендацій виробника міцність такої моделі ні в чому не буде поступатися міцності стандартного зразка сходи.
Заходи щодо забезпечення безпеки сходів для приватного будинку
Якісна сходи, що прикрашає підйом на верхні поверхи будинку, повинна бути не тільки красивою і міцною, але і безпечною, зводячи до нуля ризик посковзнутися і впасти з висоти в світле або темний час доби. Для вирішення даної проблеми передбачено цілий ряд ефективних заходів:
- Якщо сходи не розташовується між двома стінами, і один її край «висить в повітрі», обов'язковою умовою є наявність обмежуючих поручнів або перил.
- Висота і ширина щаблі повинні забезпечувати безпечний підйом, тому їх співвідношення ретельно розраховують ще на етапі проектування сходів.
- Сходинки повинні бути розташовані строго горизонтально, а їх поверхня & ndash; володіти нековзними властивостями.
- Відстань між балясинами або стійками перил і огороджень не повинно становити більше 15 см.
- Загальна вантажопідйомність драбини не повинна бути нижче 300 кг, яких вистачить, щоб витримати вагу одночасно двох осіб, які перебувають на сходах.
- Висота перил або поручнів повинна становити від 75 до 90 сі.
- Матеріал для облаштування та оздоблення сходів повинен володіти стійкістю до дії відкритого вогню, залишаючи можливість евакуації мешканців з верхніх поверхів в разі масштабного загоряння.
- Важливо, щоб перед початком монтажних робіт по установці сходів всі елементи конструкції були перевірені на предмет міцності і відсутності дефектів.
- Дерев'яні елементи сходів повинні бути покриті спеціальним просоченням, яка виключає тління і займання матеріалу.
- Кут розташування сходів з метою створення безпечних умов для спуску і підйому повинен становити приблизно 45 градусів, а ширина прольоту & ndash; від 90 до 120 см.
- Считається, що оптимальний розмір одного маршу становить 10 ступенів. Від цієї цифри варто відштовхуватися при проектуванні сходів, ділячи загальна кількість ступенів з урахуванням висоти підйому на 10 для отримання потрібної кількості майбутніх маршів і майданчиків для їх об'єднання.
Також велике значення має якість монтажу, для якого слід підбирати високоякісний кріплення і розташовувати його згідно з будівельними нормативами на установку внутрішніх сходових конструкцій. Тому для виконання робіт слід запросити досвідчених майстрів, які працюють від імені компанії-виробника сходів або співпрацюють з нею на постійній основі.
Як здійснюється монтаж сходів в приватному будинку
Щоб сходова конструкція виправдала побажання замовника щодо естетичності, міцності і безпеки, її монтаж здійснюється з урахуванням наступних принципів:
- Всі роботи виконуються із застосуванням комплекту фірмового інструменту.
- Перед початком робіт майстра детально знайомляться з проектною документацією для вивчення особливостей розташування конструкції в просторі і набору її основних елементів.
- Роботи починаються з детальною розмітки зони установки з метою точно розташувати конструкцію в просторі щодо сусідніх елементів.
- У процесі складання і установки використовуються необхідні кріплення, а горизонтальне розташування ступенів постійно вивіряється за рівнем.
- Після завершення монтажу сходи перевіряється на предмет міцності кріплень.
Надійна сходи, виготовлена і встановлена професіоналами, прикрасить ваш будинок і забезпечить безпечні умови підйому на верхні поверхи.