Кількість
|
Вартість
|
||
|
КОРКОВА ПІДЛОГА: ОСОБЛИВОСТІ, ЗАСТОСУВАННЯ, ПЕРЕВАГИ ТА МОНТАЖ МАТЕРІАЛУ
Коркова підлога - сучасний матеріал для прогресивних людей. Це підлогове покриття, що втілює затишок і тепло. Покриття екологічно чисте, теплоізоляційне та шумопоглинаюче, з унікальною пористою структурою, що забезпечує легкий догляд на довгі роки.
Що таке коркова підлога?
Коркове дерево володіє цікавою особливістю: після досягнення 30-річного віку, кору можна збирати із середньою періодичністю 10 років. Кора відшаровується, і її можна легко знімати, не викликаючи зростаючому дереву шкоди. Отриманий матеріал подрібнюють, піддають обробки та нагріванню. Далі стружку пресують під тиском. Виходить матеріал під назвою суберин(клітинний сік): суміш коркової деревини та повітряних бульбашок. Достатньо додати до нього кулю із давньої пилки та смолу, покрити з'єднання новим шаром суберину та пробкова підлога буде готова. Поверхню можна декорувати: для цього використовують безпосередньо пробку, вініл чи шпон.
ЦІКАВО ЗНАТИ!
Кора коркового дерева складається з відмерлих клітин рослини, які схожі на мікро бджолині соти, мають вигляд численних деревних каналів і просякнуті суберином (клітинним соком). Щільність коркової пробки в 4-ри рази менше щільності води. Саме сукупність всіх цих факторів дає корі такі унікальні властивості - не піддається зовнішнім чинникам і зберігає свої властивості, що безцінне для підлогового покриття.
Нові тенденції підлогових покриттів в сучасному світі
Коркова підлога має свої особливості експлуатації. Вона відрізняється високою тепло- та звукоізоляцією, а також стійкістю до впливу побутової хімії. Різноманітний вибір декоративних відтінків дозволяє гармонійно вписати підлогу в інтер'єр, поєднуючи її з меблями чи стінами. Сучасні технології виготовлення дозволяють навіть наносити фото-або малюнки різних стилів на коркову підлогу. Таке покриття можна успішно використовувати у будь-якому приміщенні, надаючи йому своєрідний шарм. Наприклад, воно чудово впишеться в інтер'єр кухні, дитячої чи гостьової кімнати, або ж навіть оздоблення комерційних приміщень: кав’ярні, магазини, шкільні приміщення, спортивні зони. А також зіркою в інтер’єрі вашого простору буде сяяти сходи обшиті корковим покриттям.
Переваги коркової підлоги
Основні переваги коркової підлоги пов'язані з особливостями матеріалу, а саме його пористою структурою. Кожна пора корку має свою герметичність і наповнена сумішшю кисню та азоту. Ця особливість надає поверхні легкість, пружність та еластичність.
Додаткові переваги цього матеріалу включають:
1) здатність до поглинання тепла з тіла людини робить поверхню коркової підлоги теплою на дотик. Тому ходити босоніж на пробковому покритті приносить комфортні відчуття, у відміну від холодної плитки;
2) прекрасна звукоізоляція - у приміщеннях з корковим покриттям добре поглинаються шум та гучні звуки;
3) стійкість до деформації. Поверхність відновлюється: стоїть переміщення меблів в іншому місці, як за годину слідів від меблевих ножів зникнуть;
4) екологічна чистота – матеріал повністю природний, нетоксичний, здатний захищати від негативних викидів (включаючи легку радіацію від побутових приладів);
5) не слизька поверхня – тому коркова підлога рекомендуються для дитячих, а також для покриття сходів та дитячих майданчиків/зон;
6) простий догляд – забруднення можна прибрати за допомогою пилососу та мокрої ганчірки. Нічого складного. Секрет – в анти конденсаційних властивостях матеріалу. Зокрема, на ньому не формується пліснява і не затримується бруд. А ще на поверхні не накопичується пил - тому коркова покриття є нахідкою для алергіків;
7) довговічність: середній гарантійний термін на брендове коркове покриття - від 10 до 20 років.
НЕДОЛІКИ КОРКОВОГО ПОКРИТТЯ:
Хоча важко визначити точні недоліки, оскільки ідеальних покриттів не існує, коркова підлога також має свої недоліки. Це покриття вартісне, подібно до дорогих ламінатів та паркетної дошки. Вартість включає в себе і витрати на оздоблення, що також може бути значним. Пробкове покриття вразливе до надмірної вологості, що може призвести до набрякання. Незважаючи на високу стійкість до деформацій, корок не витримує подряпин від кігтів котів та підборів взуття на високих підборах.
ТИПИ КОРКОВОГО ПОКРИТТЯ І СПОСОБИ УКЛАДАННЯ
Відрізняють 3 види коркового матеріалу:
Шпон. Це цільні листи пробки. У якості самостійних покриттів вони не застосовуються. Їх задача - декорувати плитки.
Агломерат. Спресована під дією температурного режиму. Використовується як покриття для бюджетних покриттів або використовується в якості підлог.
Суміш із найбільшого шпона та агломерата. Оптимальний варіант для декоративного оздоблення.
Вибір коркової підлоги зазвичай залежить від методу укладання. За цим параметром їх розділяють на клеєві та замкові. У замкових плитах коркової підлоги використовують високоякісні деревоволокнисті матеріали у середньому шарі, що впливає на товщину плит (9-12 мм). Це дозволяє досягти плоскої та приємної на дотик поверхні.
Монтаж матеріалу здійснюється без використання клею чи цвяхів: плити складають на рівну поверхню та з'єднують замовним способом.
Клеєві коркові покриття закріплюються за допомогою спеціальної суміші. Такі плити мають тонку структуру (приблизно 3 мм) та схожі на плитки. Водночас матеріал має високі експлуатаційні характеристики і може використовуватися в приміщеннях з високим навантаженням на підлогу.
Коркова підлога є ідеальним варіантом для тих, хто бажає мати теплу та приємну поверхню з високою стійкістю до навантажень, а також з чудовими декоративними властивостями. З правильним вибором та професійним монтажем, таке покриття може служити власникам протягом щонайменше 10 років, що повністю компенсує витрати на матеріали.