Ламінат - чудове підлогове покриття з безліччю переваг, серед яких висока ступінь ізностостойкості, величезний вибір і приваблива доступна ціна, завдяки чому ламінат користується великою популярністю. Але діапазон цін на ламінат широкий. Економний покупець, природно, задаствопрос: а чим же отлічаетсядешевийламінат від свого дорогого побратима?

Чи є сенс переплачувати?
Відповідь лежить на поверхні: вся справа в якості! Але давайте детальніше. Від яких параметрів залежить ціноутворення:

По-перше, це верхній декоративний шар. У дешевого ламінату схожість з натуральним про чином (деревом, каменем) буде мінімальна, карикатурна, в дорогому варіанті - практично не відрізнити текстуру від натуральної, а малюнок переходить від планки до планки. Крім того, дешевий ламінат швидко дряпається (посунули стілець, щось упустили), а якщо в будинку є тварина, то термін його експлуатації стрімко скорочується під напором гострих кігтиків. Щоб перевірити покриття на якість цього параметра, проведіть нігтем по площині. Якщо на стику чіпляєте, значить, через деякий час стирчать краю будуть витоптувати, виламуватися і навіть з'являться білі смуги.
По-друге, клас ізностостойкості. У дешевого ламінату він низький, або (що ще гірше) на маркуванні вказівки вірно, не відповідає реальному (по суті, недобросовісний виробник обманює покупця!). Також поширений варіант, коли клас вказаний правильно, але його показники на найнижчій позначці і ледь-ледь відповідають вимогам зносостійкості, запас міцності відсутня. У дорогого ламінату все прозоро і більш того - виробник дорожить своєю репутацією, тому часто навпаки занижує гарантійний термін (тобто обіцяючи 10 років відмінною служби, Ви можете сподіватися на всі 15).

По-третє, якість матеріалів, їх екологічність. У дорогого ламінату плита щільна (при чому помилково судити про це по її ширині: 8 міліметрова може виявитися щільніше 12 мм-ой).
По-четверте, геометрія. У дорого ламінату дошки ідеально прямокутні або квадратні, які укладаються без труднощів. У дешевого ламінату геометрія «дихає на ладан», гребені і пази можуть не збігатися, він завжди утворює щілини. На скарги Вам дадуть відповідь: «Ви його неправильно поклали», але це обман, просто якість не дозволяє отримати гарну рівну підлогу навіть при самій професійної укладанні. Звичайно, завжди можна скористатися спеціальними пристосуваннями, затирання, щоб зробити все огріхи менш помітними, але в процесі експлуатації мікрощілини будуть збільшуватися, замки ламатися і незабаром доведеться міняти покриття.
По-п'яте, мода. Ось цей пункт не залежить від якості і тут дійсно можна заощадити. Якщо Ви не прагнете встигнути за модними тенденціями і готові на «класику» (бук, дуб), то вона обійдеться Вам дешевше венге або панга-панга.

По - шосте, бренд і країна-виробник. Тут зрозуміло і без додаткових пояснень, що виробники-новатори (ті, які винайшли і запатентували щось зручне і круте: наприклад, Квік-степ - винахідник кліковоє замку) або ті, хто на ринку вже тривалий час будуть коштувати дорожче «новачків», а вітчизняні дешевше закордонних.
7 пункт - вологостійкість. Маркетинговий хід розрахований на те, щоб заплутати покупця і видати вологостійкість за водостійкість. На практиці це «виливається» в те, що людина впевнена, що його покриття «витримує» воду і не особливо турбується про пролитої воді. А насправді вже через кілька годин вона просочується вглиб дошки і псує її.
8 показник - скрип. Виробника дешевого ламінату економлять на обробці замкових з'єднань, через це між ними накопичується пил, бруд, частинки піску, які і призводять до скрипу. Дорогий ламінат теж спочатку може скрипіти, але причина буде в іншому: просто ламелей потрібно «притертися» і через час скрип зникне.
Навіщо все це знати НЕ професіонала? Для того, щоб вибираючи підлогове покриття на довгий термін (адже ніхто ж не хоче робити ремонт кожні 2 роки?) - потрібно зуміти відокремити зерна від плевел, вміти фільтрувати інформацію від продавців (яким важливо збути товар, навіть якщо він не якісний) які можуть бути недостатньо обізнані, зважити всі плюси і мінуси і вибрати для себе оптимальний варіант під Ваші потреби, вимоги, бюджет.
Вдалих покупок!