Оформляючи прибудинкову територію заміського будинку, слід приділити особливу увагу терасі. Фахівці при побудові цієї частини будинку використовують терасну дошку, тому що вона володіє необхідними характеристиками і представлена ​​на ринку широким асортиментом. Використовуючи таке покриття, можна створити будь-який дизайн тераси.

Різновиди терасної дошки

Терасна дошка - це палубні або дощаті дерев'яні планки. Їх існує два види. Перший - це планки, терасна дошка з гладкою поверхнею. Другий прийнято називати вельветом, це вироби з невеликими рифлений.

Декінг виготовляється з натуральних і комбінованих матеріалів, серед яких:

деревина;
термодревесина;
ДПК.
Перші два варіанти за рахунок використовуваної деревини (тик, модрина, бамбук, іроко) мають стійкість до зношування, подряпин і сколів. Їх установка здійснюється лаговой методом - після нього дошка покривається спеціальними засобами, які збільшують захист від природних факторів і виникнення потертостей.

Розмір декінгових платформ дуже різноманітний і не має яких-небудь обмежень. У магазинах можна знайти планки довжиною від двох до чотирьох метрів і шириною до 20 см.

Дерево-полімерний композит виробляють з суміші тирси, за рахунок чого на виході виходить приємний на дотик зносостійкий матеріал. ДПК є простим в експлуатації, тому використовується не тільки при оформленні терас, а й створення домашнього дизайну. Головне - підібрати виріб правильного виду, серед яких представлені наступні категорії:

Для будинку. Володіє різноманітної забарвленням і необхідними для домашнього покриття характеристиками. Серед них простота в догляді і підвищений захист від потертостей.
Professional. Цей вид призначений для комерційного використання. Виготовляється з поліпропілену і має підвищену зносостійкість.
ДПК Expert. Відрізняється підвищеною міцністю і вологостійкість, тому використовується в оформленні аквапарків і торгово-комерційних приміщень.
Вироби з ДПК дуже варіативні і мають більш 10 кольорів, тому оформити дизайн тераси або ресторану з їх допомогою не складе труднощів.

Переваги та недоліки терасної дошки

Незалежно від обраного виду вироби, воно має такі переваги:

високу міцність;
термін служби до 20 років;
стійкість до природних факторів;
високий коефіцієнт антиковзання і теплоізоляції;
можливість фарбування в будь-який відтінок.
Серед мінусів варто виділити той факт, що вироби з масиву необхідно періодично обробляти гідрофобними засобами, тому що вони можуть втратити стійкість до вологи і розбухнути. Неякісний ДПК, в свою чергу, з часом вигорає або змінює розмір при нагріванні. Тому рекомендується купувати підлогові покриття виключно у перевірених реалізаторів.