Фактурна терасна дошка останнім часом стала найбільш затребуваним матеріалом для оформлення екстер'єрів приватних будинків. Дерево-полімерний композит (ДПК) є основою при виробництві дощатої матеріалу з додаванням таких компонентів як поліпропілен і натуральна подрібнена деревина. Тому виріб можна вважати екологічно чистим і наполовину натуральним.

Розрізняють декілька основних типів фактури терасових дощок для балкона, лоджії, тераси:

Гребінка. Лицьова сторона будматеріалу має ряд дрібних і великих виїмок, завданих в одному напрямку. Рубчики наносяться по всій довжині дошки, тому мають вигляд ребристою поверхні з красивою і виразною фактурою.
Вельвет. Це напівкруглі рубчики, що наносяться один за іншим з невеликим приляганням. Тому візуально поверхня нагадує собою вельвет. Для створення такої фактури застосовується особливий метод шліфування металевими щітками.
Деревина. Найбільш затребуваний і універсальний вид терасної дошки. Матеріал чудово виглядає, візуально нагадує собою дерево за кольором і фактурою. Чим глибше рельєф, тим розкішніше і привабливіше виглядає терасна дошка.
Кожен з перерахованих варіантів проводиться шляхом унікального шліфування поверхні, що в свою чергу впливає на стиль матеріалу, його вартість та інші характеристики. Терасну дошку купити можна набагато дешевше, ніж натуральну дерев'яну. Її також дуже просто монтувати.

Способи обробки матеріалу

Терасна дошка для будинку в ході виробництва проходить кілька етапів. Один з найважливіших - шліфування, адже вона надає потрібний вид, визначаючи, який в підсумку буде поверхню.

Декінг має 3 варіанти обробки:

Глянець. По суті, це поверхня, що не піддавалася грубій обробці і шліфовці, і тому зберегла свій блиск.
Тиснення. Виробляється на дошці з фактурою «дерево». Розпили бувають тангенціальний і радіальний. Від виду буде залежати глибина фактури та інші нюанси.
Брашірованіе. Шліфування виконується дугоподібним і поздовжнім способом, залишаючи добре оброблені борозни згідно візерунку.
Застосовуючи перераховані техніки при виробництві, вдається досягти потрібної фактури.

Переваги використання декинга

Терасна дошка дешево коштує і є якісною сучасною заміною натуральної дерев'яної, нітрохи не поступаючись їй за характеристиками, а в деяких випадках навіть перевершує.

Застосування декинга має ряд переваг для користувача:

перешкоджає ковзанню і робить краще зчеплення з поверхнею;
виглядає натурально і естетично привабливо;
візерунки дозволяють створювати унікальні композиції за рахунок поєднання фактур і квітів;
довговічний, практичний, простий в догляді.
Монтаж терасної дошки Київ краще довірити професіоналам, щоб гарантовано отримати гарну облицювання зони і гарантію на експлуатацію.