Художній паркет - дорогий захід з ряду причин. Такий вид паркету являє собою складну геометричну мозаїку з повторюваними елементами, але проте має центральну композицію. Потрібно було підбирати сорт деревини, його стиглість, відповідність задуманому малюнку. Підбір деревини за кольором, правильна обробка матеріалу, ідеальна сушка окремих елементів - це нетривіальне завдання для справжнього майстра паркетника. Викласти малюнок паркету ціле мистецтво. Виготовляли деталі підлоги безпосередньо на місці, це було викликано необхідністю ручної підгонки й коштувало цілий статок. Але так було раніше, а зараз, технологічний прогрес дозволив домогтися куди більш точних і швидких результатів, значно здешевив виробництво. Це рішення називається художня паркетна дошка.


Сучасні виробники надають можливість придбання готового рішення по створенню художнього паркету. Це стало можливим завдяки точній підгонці елементів паркету ще на заводі. Лазерні розумні верстати роблять точну підгонку, матеріал заздалегідь проходить підбір, вимірюється вологість деревини, її насиченість, все що робив досвідчений майстер - роблять високоточним обладнанням. На виході, виходить ціла набірна підлога з різних, заздалегідь підготовлених елементів, які з'єднуються системою пазів. Така підлога навіть може мати схему укладання, заздалегідь розроблену виробником, що дозволить створити цілу картину з натурального дерева своїми руками! Вартість такої підлоги може сильно варіюватися. Це залежить насамперед від сортів застосовуваної деревини, товщини лицьового шару, включених в композиції не дерев'яних елементів, це можуть бути включення з натурального каменю, граніту, мармуру. Більш доступним варіантом буде використання модульної паркетної дошки спільно з елементами художнього паркету, навіть одна локальна багатобарвна художня плита посеред кімнати зможе істотно пожвавити інтер'єр.
Художній паркет, це вже давно доля не тільки палацових залів, це цілком доступний засіб завдяки модульним паркетним дошкам і наборам художніх підлогових покриттів.