Якщо вам потрібно відремонтувати паркет, то зовсім необов'язково вдаватися до послуг спеціалізованих компаній, можна відновити паркет своїми силами. Тим самим ви зможете значно заощадити, знадобитися лише матеріал і інструмент.

Ось кілька порад, які допоможуть вам самостійно відновити колишній вигляд паркету.

Перш ніж почати ремонтувати пошкоджені ділянки паркету, уважно перегляньте всю поверхню, якщо є розхитані планки, то в них можна просвердлити отвори під капелюшки саморезов або цвяхів, а потім їх туди вбити або закриття.

Варто відзначити те, що ремонт паркетної дошки має свої нюанси і особливості. Зокрема, досить складно підібрати потрібний колір шпаклівки для дерев'яних покриттів.

Щоб колір шпаклівки ідеально збігся з кольором паркету, рекомендується застосовувати дрібну стружку, яка утворюється під час циклювання паркетної дошки. Далі цю стружку потрібно змішати з універсальної ґрунтовкою для паркетної дошки, до одноманітної пастообразной суміші. Після цього, можна сміливо замазувати отриманою сумішшю всі тріщини, подряпини і відколи на паркеті. Після висихання грунтовки, все зайве забирається за допомогою шліфувальної машини.

Далі проводимо грунтування паркету, покриваємо його лаком. Варто знати про те, що, перед тим як наносити останній шар лаку, паркет слід відшліфувати спеціальною машинкою. Це необхідно зробити для того, щоб уникнути нерівностей через можливе напливу попереднього шару лаку.

Якщо вам необхідно покрити лаком новий паркет, то після покриття першим шаром лаку, паркетну дошку потрібно прошлифовать, так як можуть з'явитися ворсинки деревини.

Як провести косметичний ремонт паркетної дошки?

У разі, коли паркет не має серйозних ушкоджень, а лише трохи має потертий вигляд, то його можна відновити і надати йому гарний зовнішній вигляд. Для цього знадобиться лак і спеціальна шліфувальна машинка.

Не рекомендується чекати поки невеликі ділянки непокритою лаком дошки почнуть швидко збільшуватися в розмірах. Косметичний ремонт потрібно проводити, як мінімум раз в п'ять років.

Косметичний ремонт паркету починається зі зняття старого лаку. Для цього використовується на початку барабанні, а потім стрічкові шліфувальні машинки. Тим самим ви знімете не тільки старий лак, але і тонкий шар деревини. В кутках кімнати і важкодоступних місцях, використовують кутові і ексцентрикові шліфувальні машинки.

Паркетну дошку потрібно шліфувати два рази, перший шар знімати абразивними матеріалами великої шліфування, а другий шар дрібної шліфуванням.

Перш ніж приступати безпосередньо до покриття поверхні лаком, паркет необхідно пропилососити, а потім ретельно протерти вологою ганчіркою.

Варто врахувати і те, що лак буває різного типу. Звичайний лак і володіє високою зносостійкістю. Наприклад, акриловий (на водній основі), алкідний і поліуретановий (на основі розчинника штучного походження).

Найпопулярнішим вважається саме акриловий лак, так як його розбавляють звичайною водою. До того ж такий лак не змінює колір паркетної дошки, досить швидко сохне і не має різкого запаху.

Якщо ви хочете отримати глянсовий, напівматовий або матовий блиск паркету, то і лак повинен підбиратися відповідний. Властивості лаку, як правило, вказані на етикетки і позначаються буквами.

Варто пам'ятати і про те, що перш ніж покривати поверхню паркету лаком, його слід покрити ґрунтовкою. Сама грунтовка і лак, повинні бути однієї фірми і марки.

Починати покривати лаком паркет слід з кутів і важкодоступних місць.

Шарів лаку повинно бути не менше 7, тоді ви досягнете дзеркального вигляду.

Висихає лак протягом тижня.