Ремонт ламінату: вирішення основних проблем з покриттям підлоги.

Ламінат - стійке до зносу покриття, але вічного матеріалу не буває. Поява подряпин, здуття, тріщин і відколів іноді неминуче: це питання часу, якості укладання і інтенсивності експлуатації. Але в більшості випадків можливий ремонт ламінату для подальшого ефективного використання.

Усунення подряпин на ламінаті

Це найпоширеніша проблема, яку можна вирішити за 15 хвилин за допомогою ремонтного комплекту для ламінату, шпателя і пилососа. Ремкомплект повинен збігатися за кольором з підлогою, а подряпини при цьому повинні бути неглибокими. В якості основного засобу можуть використовуватися воскові крейди або замазки.

Щоб зробити ремонт ламінату від подряпин за допомогою воскового мілка, потрібно очистити поверхню підлоги пилососом, а далі зафарбувати недоліки дрібному. Після за допомогою сухої тканини досить видалити зайвий віск і відполірувати поверхню. Глибокі подряпини краще закладати замазкою: її потрібно наносити шпателем. Якщо досвіду немає, краще спочатку потренуватися. Надлишки замазки після роботи видаляють, а відремонтовану ділянку не чіпають мінімум 2 години.

усунення плям

До ремонту ламінату це відноситься досить умовно, проте проблема поширена. Основні правила:

Плями від чаю, кави, фруктів і крові видаляють спеціальним засобом для чищення ламінату;
Брудні плями від взуття, маслянисті розлучення прибирають сухою ганчіркою з нейлону;
Плями від лакофарбових виробів прибирають дуже малою кількістю розчинника або ацетону, наносячи його точково.
Заміна ламінатної дошки

Якщо недоліки сильні (глибокі подряпини, відколи, великі плями фарби) - ремонт ламінату виконують шляхом заміни пошкодженої ділянки на новий. Зробити це можна двома способами: розібрати підлогове покриття або випиляти зіпсовані дошки циркулярною пилкою. Розбір ламінату починають від найближчої до пошкодження стіни. Для початку потрібно акуратно зняти плінтус, і після дошку за дошкою розбирати покриття, піднімаючи кожен елемент на 45 градусів. Після заміни досить повторити всі дії в зворотному порядку.

Якщо заплановано випиляти ділянку, потрібно зробити такі дії:

На 1 см від кутів пошкодженої дошки просвердлити отвори. По боках дошки повторити отвори через кожні 25 см;
За допомогою олівця і лінійки з'єднати отвори. Налаштувати циркулярну пилку на глибину різання, відповідну товщині ламінату;
Пропиляти дошку по лініях, почавши з середини. Короткі сторони можна відрізати ножем;
Прибрати пошкоджений ламінат і пропилососити ділянку;
У новій дошці ножем відрізати нижню частину замку;
За допомогою клею прикріпити нову дошку. Залишки клею витерти м'якою тканиною.
Усунення зазорів між стиками

Основна причина нестачі - неправильна укладання покриття. Ремонт ламінату в такому випадку проводять одним з двох способів. Перший - заповнення щілини спецскладом на основі деревного наповнювача. Підходить для невеликих недоліків. Другий спосіб більш радикальний - це розбір покриття і повторна правильне укладання. При цьому варто звернути увагу на рівність основного статі, акліматизацію ламінату, професіоналізм майстра, що виконує укладку.

Рішення проблем з роздутим ламінатом

Здуття - поширена проблема, викликана неправильною укладанням. Якщо при монтажі не були передбачені зазори для розширення, дошки «полізуть» один на одного при зміні рівня вологості. Ремонт ламінату нескладний: треба зняти дошки, прилеглі до стін і поздовжньо відпиляти від них 1-1,5 см. Щоб не морочити голову, краще ще в процесі укладання передбачити зазори по периметру стін, використовуючи спеціальні розпірки.

Ремонт розшарованого ламінату

Матеріал розшаровується від миття з рясним використанням води або мильного розчину. Щоб цього не допустити, краще користуватися спеціальним очищувачем, дотримуючись дозування і протираючи підлогу сухою м'якою ганчіркою. Ну а випадково пролиту рідину потрібно якомога швидше витирати. Ці поради дуже важливі, так як єдино можливий ремонт ламінату з розшаруванням - це заміна пошкодженої ділянки.

Ремонт підкладки ламінату

Про знос підкладки або дефектах основного полу свідчать провалювання, скрипи, стуки при ходьбі по ламінату. Проблему потрібно вирішувати якнайшвидше, поки ламіновані панелі не пошкодилися або чи не деформувались замки. Ремонт в такому випадку полягає в розборі всього підлогового покриття і демонтажі підкладки.
Після цього потрібно оцінити якість основного статі: знайти недоліки, виміряти нерівності. Якщо проблеми серйозні - варто провести повторне вирівнювання. І тільки після цього можна настилати нову підкладку, що відповідає типу приміщення і інтенсивності експлуатації підлоги. На неї потрібно укласти ламінат, обов'язково дотримуючись технологію.