З ремонтом рано чи пізно стикається кожен з нас. Як правило, укладання підлогового покриття здійснюється на довгі роки, тому дуже важливо відповідально поставитися до його вибору. Завдяки широкому асортименту продукції, деколи складно визначитися з підходящим варіантом. Часто покупець стоїть перед вибором: ламінат або паркетна дошка. У чому ж різниця цих двох підлогових покриттів? Давайте розберемося.

Особливості та зовнішній вигляд підлогових покриттів
Перш, ніж шукати відмінності двох підлогових покриттів, слід ознайомитися з їх визначеннями. Отже, ламінат - це покриття, яке складається з 4-5 шарів синтетичного матеріалу. Іншими словами це «фототобоі», які прикріплені на деревоволокнистих плит, а зверху покриті спеціальним шаром прозорої смоли.

У свою чергу паркетна дошка - це тришарове покриття, виконане з деревного шпону. Нижні шари матеріалу виготовляються з дешевої сировини, а для верхнього використовується високоякісна деревина.

Що стосується зовнішнього вигляду, то при виборі ламінату ви обов'язково зіткнетеся з шикарним вибором декорів. У продажу можна зустріти покриття під дерево, мармур, камінь. Вид паркетної дошки повністю ідентичний зі структурою дерева.

Відмінності в експлуатаційних характеристиках
Покриття з ламінату відрізняється високою практичністю. Його складно подряпати, до того ж він відрізняється підвищеною стійкістю до стирання поверхні. Але якщо його порівнювати з натуральним деревом, ламінат - досить холодний і галасливий вид підлогового покриття. Але проблему легко можна вирішити за допомогою теплої підлоги і підкладки з ефектом звукопоглинання.

Пол з паркетної дошки більш примхливий, тому йому не підуть на користь важкі меблі або гострі жіночі каблуки. Верхній шар покриття і лак можуть легко подряпатися. До того ж паркетна дошка не терпить перепадів температур, а також коливань вологості.

Відмінності в особливостях догляду за ламінатом і паркетною дошкою
Ламінат - не самий примхливий матеріал, але зайву вологу на своїй поверхні він не любить. Вкрай не рекомендується використання хімічних засобів. Слід дотримуватися правил вологого прибирання і не допускати занадто великий вологості.

Для догляду за паркетною дошкою рекомендується використовувати злегка зволожену ганчірку або пилосос. Для боротьби з сильними забрудненнями можна використовувати спеціальні миючі засоби, призначені для догляду за дерев'яними поверхнями.

Термін служби і вартість підлогових покриттів
Якщо перед вами стоїть вибір найбільш довговічного матеріалу, обов'язково придивіться до паркетної дошки. При правильному догляді вона прослужить не менше тридцяти п'яти років. Секрет довговічності полягає в можливості додаткової прошліфовки в разі потреби. Завдяки товщині шару цю процедуру можна повторювати близько 3-4 разів. Середній термін служби ламінату - 7-20 років. Експлуатаційний термін залежить від класу зносу, а також особливостей догляду за ним.

Паркетна дошка має більш високу вартість у порівнянні з ламінатом. Але деякі види ламінату з високим рівнем зносостійкості знаходяться в такій же ціновій категорії. Але все-таки при виборі того або іншого покриття для підлоги не варто орієнтуватися тільки на ціну, оскільки більш важливими критеріями є термін служби і експлуатаційні характеристики. Якщо вам важливіше різноманітність дизайнів, варто зупинитися свій вибір на ламінаті. Ну а якщо ви шукаєте найбільш довговічне підлогове покриття, обов'язково зверніть увагу на паркетну дошку.