Найпопулярнішим покриттям підлоги по праву вважається паркетна дошка. Вона виконана з натурального дерева - кілька шарів деревини склеєні в єдину планку паркету. Матеріал заслужив безліч позитивних відгуків: за характеристиками він краще за інших видів підлог. Але, як і всі матеріали, сучасний паркет має свої особливості.

Паркетна дошка і технологія її виготовлення

Дошка виготовляється з шарів, які називають ламелями. Вона може бути різної товщини і складатися з декількох порід деревного матеріалу. Вищий шар являє собою декоративний шар, який прийнято виготовляти з цінних порід дерева. Саме його ми і бачимо після укладання цього матеріалу.

Ступінь довговічності паркетної дошки визначається товщиною декоративного шару: чим він більший, тим довше прослужить вам покриття для підлоги. Стандартний показник повинен бути не менше 3 мм. Всі інші складові паркетної дошки - це технічні шари. Для їх виготовлення найчастіше використовують швидкорослі породи дерева.

Багатошаровість підлогового покриття є найкращою запорукою його стійкості до температурних перепадів і змінах рівня вологості. Паркетна дошка відрізняється хорошими експлуатаційними характеристиками, а також естетичний зовнішній вигляд.

Види паркетної дошки

Прийнято розрізняти одно-, двох-, трьох- і чотирьохсмугові паркетні дошки. Кожна з них по-своєму незвичайна і практична. Односмугові підлогове покриття найчастіше застосовують для кімнат з великою площею. Основою для такої підлоги зазвичай виступають хвойні види дерев. Для виготовлення односмугових паркетних дощок беруть відносно широкі смуги деревного матеріалу високої якості.

Двополосні паркетні дошки поєднують дві планки досить великої ширини, які можна монтувати смугами (суцільно) або модулями (окремо). У більшості випадків цей матеріал використовують для укладання в кімнатах з інтер'єром в стилі «Класика». Паркетна дошка цього типу візуально доповнить кімнату великої площі.

Трьохсмугові дошки - найпоширеніший вид. Вони в точності повторюють популярний малюнок класичного паркету, і ідеально підходять для будь-яких типів приміщення. Ширина цієї паркетної дошки може бути в межах 19-20,8 см.

Чотириполосні паркетні дошки в більшості випадків роблять з відходів деревного виробництва. Смуги такого покриття досить вузькі, тому їх зовнішній вигляд надмірно недоладний. Отже, таке підлогове покриття найкраще підходить для котеджів.

Переваги паркетної дошки

Паркетна дошка - не тільки красиве, а й практичне підлогове покриття. Серед його основних переваг варто відзначити:

можливість укладання в місцях, де підвищена або знижена вологість;
можливість самостійної укладання підлогового покриття;
нескладний догляд за покриттям підлоги;
довговічність виробу забезпечується за рахунок просочення його поверхні спеціальним складом;
гнучкість і стійкість до умов зовнішнього середовища;
можливість демонтажу і заміни пошкодженої дошки без шкоди іншим дошкам;
різноманіття кольорів і фактур.
Паркетна дошка має також і особливості. До них можна віднести неприпустимість фігурної укладання підлогового покриття, а також необхідність спеціальної підготовки підлоги перед монтажем. Від якості кріпильних замків паркетної дошки залежить щільність з'єднання.

Всі ці особливості, які привласнюють паркетної дошки, легко нівелюються її функціональністю і практичністю. Якщо ви хочете, щоб підлогове покриття радувало вас довгі роки, обов'язково варто відповідально поставитися до грамотному укладанні і правильному догляду.