У цій статті ми розповімо якими властивостями володіє паркетна дошка та кварц-вінілове покриття і чи варто переплачувати за матеріал?


Паркетна дошка – гарне покриття для підлоги, стильно виглядає, вважається природним матеріалом і відразу додає статусність будь-якому приміщенню. Але у неї є кілька мінусів, які змушують серйозно задуматися при її виборі.


Подивитися асортимент паркетної дошки можна перейшовши за посиланням: https://woodler.ua/parketnaya-doska/ 


Перед тим як постелити паркетну дошку, треба знати яке навантаження буде нести це підлогове покриття. У коридорі на підлозі часто з'являтиметься волога, бруд та пісок, які доведеться часто прибирати сухим способом. Каблуки черевиків можуть залишати незгладимий слід на поверхні паркету.


Паркетна дошка буде мати гарний вигляд і не створить серйозних проблем в експлуатації, наприклад, в кабінеті, спальні або інших місцях, де підлога не піддається серйозним навантаженням і ризик пошкодження покриття, попадання на нього забруднень і т.д. зведений до мінімуму.

Це підлогове покриття не можна мити з водою і побутовими миючими речовинами, а лише зрідка протирати спеціальними засобами для догляду.


Потрібно постійно стежити, щоб на підлогу не потрапила їжа або напої, що залишають плями, тому що часом їх неможливо видалити. Не бажано мати домашніх тварин, тому що вони швидко зіпсують кігтями покриття.


Паркетна дошка – один з найдорожчих видів підлогових покриттів. Ремонт або часткова заміна пошкоджених дощок складна операція, особливо якщо паркет приклеєний до основи на поліуретановий клей.


До речі, екологічність паркетної дошки, покритої різними захисними складами не може бути однаковою.


Дерево – це натуральний та повністю екологічно чистий матеріал, але масив дерева і паркетна дошка – матеріали різні.


На екологічну чистоту паркетної дошки впливає захисний шар на поверхні та клей. У складі вологостійкої й зносостійкої паркетної дошки екологічно чиста деревина виконує роль основи з орнаментом деревини, а на поверхні різні полімерні просочення і поліуретановий лак на розчиннику. Така паркетна дошка не така вже й екологічно чиста, і її використання не рекомендується в приміщеннях, де є алергіки.

Екологічно чистої паркетною дошкою можна назвати тільки матеріал просочений та покритий натуральними природними захисними складами, такими як віск або масло, але вологостійкість і зносостійкість у такого натурального підлогового покриття обмежена.


Кварц вініл – це порівняно новий тип сучасних оздоблювальних матеріалів, які отримали дуже велику область застосування, наприклад, для покриття підлоги або облицювання стін.
Асортимент цього матеріалу можна подивитися перейшовши за цим посиланням: https://woodler.ua/vinil/ 
При розробці кварц-вінілової плитки увага приділялася трьом питанням:

  1. Практичності;
  2. Екологічності;
  3. Зовнішній увазі.

Виробникам плитки ПВХ вдалося домогтися того, що візуально її складно відрізнити від інших, більш дорогих, підлогових покриттів. Наприклад, від паркетної дошки, про яку і йде мова. Різні види підлогового покриття випускаються у вигляді плитки та дощок.


Кварц-вініловий паркет не містить клей, лак, він повністю нейтральний, не виділяє в повітря ніяких летючих речовин. При її виробництві не застосовуються будь-які токсичні склади. Безпека кварц-вінілової плитки підтверджена сертифікатами.


Якщо після прочитання статті все ще не вирішили, чи зможе кварц-вінілове підлогове покриття замінити паркетну дошку, Вам можуть допомогти підібрати відповідний варіант наші консультанти.