Модульна паркетна дошка — це тип підлогового покриття, який поєднує в собі плюси класичного паркету та новітніх технологій. Це той самий паркет, але вже частково зібраний в вигляді модулів, які мають багатошарову структуру та елементи поєднання зі всіх сторін.

Виготовляється цей тип паркету з двох або трьох шарів натуральної деревини, які надійно з’єднуються між собою за спеціальною технологією. Завдяки високоточному обладнанню модульний тип паркету має кращі показники зносостійкості, вологостійкості та довговічності ніж класичний паркет. Як правило, кожна модульна плитка починається з шару вологостійкої берези, а вже зверху, масивні планки дуба, ясена, американського горіха, та інших коштовних порід. Верхній шар покривають вологостійкими речовинами, типу олії, лаку, або як у випадку модульних паркетних дощок фірми Coswick — твердим натуральним воском, до речі, дерев’яні поли заможних домогосподарств у давнину також застосовували віск. Малюнок на плитці виготовляється вручну, спеціаліст з укладання паркетних малюнків заздалегідь створює неперевершені малюнки для підлоги, які розроблені з урахуванням породи, фактури, кольору та структури верхніх планок. Плитки або модулі, мають як правило прямокутну або квадратну форму, з завершеним малюнком. Після укладання, готова підлога з модулів дуже нагадує класичний паркет з його квадратними малюнками, як у європейських палаців.

Укладання модульної паркетної дошки - це дуже легка справа, з якою впорається кожний господар. Модулі надійно з’єднуються між собою зі всіх сторін, що нагадує гру у пазли. Поверхня не потребує додаткової обробки та вже готова до експлуатації. Єдине що потребує модульний паркет, як і інші типи підлогового покриття, це підготовку основи під нього. Відмінним плюсом модулів є їхня замінність. Ремонтувати таку підлогу простіше, достатньо заміни пошкодженої плитки на таку ж нову. Але ремонтувати навряд чи прийдеться, оскільки модульний паркет відрізняється підвищеною стабільністю, довговічністю та надійністю.

Єдиним мінусом модульних паркетних дощок є їхня відносно висока вартість. Але не слід забувати, що у ціну вже закладені витрати на професійного паркетника, який в змозі зробити такі висококласні візерунки.