Інженерні паркетні дошки вважаються прекрасною альтернативою масивним дерев'яним покриттям. Багатошаровість планок забезпечує довгостроковість експлуатації, особлива конструкція - стійкість до вологості приміщення, а варіації дизайнерських рішень дозволяють підібрати полотно під будь-який інтер'єр.


Конструктивні особливості

Підлога даної категорії конструюються з двох і більше шарів деревини. Верхня прошарок виконується з цінних деревних порід, які пройшли поверхневу обробку спеціальним хімічним складом. Товщина цього шару нерозривно пов'язана з довговічністю покриття (найвищим показником якісної продукції вважається товщина лицьової частини в 7-8мм). Наступні шари виконуються з більш доступних деревних матеріалів і фанерною основи, завдяки чому значно знижується собівартість готового виробу.

різновиди покриття

Інженерні паркетні дошки призначені не тільки для якісного перекриття підлогового полотна, а й унікального декорування інтер'єру.

На сучасному ринку інженерних паркетних дощок, виділяються:

двошарові вироби;
тришарові вироби.
Дошки першого типу представлені у вигляді склеєних між собою фанерних пластів з різнобічним напрямком волокон. Це конструктивне рішення обумовлює надміцність готового продукту. Поверх фанерною основи розташовується деревне шар, товщина якого варіюється від 4 до 8 мм.
Тришарові вироби виготовляються за допомогою склеювання трьох шарів деревини. Верхня прошарок виконується з надміцного дуба, нижні - більш поширених порід.

Основні переваги

Інженерні паркетні дошки мають ряд переваг:

стійкість до перепадів температурного режиму;
можливість адаптації розмірного ряду дощок під конкретні потреби замовника;
можливість застосування поверх системи теплої підлоги;
екологічність матеріалу і клейових складів;
висока стабільність в процесі експлуатації;
простота і різноманітність обробки: воскової, лакової, масляної та іншими;
придатність покриття для шліфування, усунення механічних пошкоджень, дизайнерських обробок;
доступна цінова категорія.
Високоякісне покриття і коректність його монтажу гарантують максимальну схожість інженерних паркетних дощок з паркетним масивом.