Чи безпечно використовувати лінолеум в житлових приміщеннях
Лінолеум - один з популярних видів підлогового покриття. Довгий час вважалося, що він має високу токсичність, тому підходить тільки для технологічних приміщень, а для житлових кімнат краще купити ламінат.

Завдяки старанням виробників останнім часом на ринку з'явилося багато видів покриття, які підходять для укладання в побутових приміщеннях. Але питання про безпеку використання лінолеуму в житлових кімнатах і раніше цікавить покупців.

Заподіює чи комерційний лінолеум шкоду здоров'ю
Покриття виробляється з полівінілхлориду. Воно являє собою міцне одношарове полотно товщиною 3 мм. Зазвичай комерційний лінолеум має такі характеристики, як:

непомітний дизайн;
підвищена зносостійкість;
простота догляду.
Але через присутність у складі стабілізаторів і пластифікаторів, використовувати його для квартири не можна. Аналогічна ситуація з пігментами, які під впливом різних факторів виділяють летючі речовини, що призводять до алергії.

Побутовий лінолеум і його особливості
Побутовий лінолеум - це менш технологічний тип підлогового покриття, який підходить для житлових приміщень. Він має кілька переваг:

випускається рулонами різного розміру;
має багату кольорову палітру;
володіє високими термоізоляційними якостями.
Побутове покриття має такі переваги, як більш низька ціна, інертність до температур, вологостійкість. Як і комерційне, воно має захисний шар, але меншої товщини (0,3 мм). Тому побутове покриття гірше поглинає звук і має менший термін експлуатації (не більше 5-6 років).

Гомогенний і гетерогенний лінолеум: відмінності
Гомогенний лінолеум має цільну структуру. Малюнок або декор на поверхні поширюється по всій товщині. Тому покриття відрізняється високою зносостійкість, здатність надовго зберігати привабливість.

Гетерогенний лінолеум багатошаровий. Він складається з міцної основи, армуючої сітки, шару з малюнком і спеціальної захисної плівки. Для додання покриттю рельєфу може застосовуватися металевий пил, пластикові гранули.

Який лінолеум можна в дитячу кімнату
При виборі підлогового покриття для дитячої важливо приділити особливу увагу його безпеки. Саме екологічно чисте покриття натуральний лінолеум, до складу якого входить лляне масло. Він має антистатичні і бактерицидні властивості, але має високу вартість.

Як аналог можна використовувати утеплений лінолеум, який має повстяну або джутову основу. Зазвичай таке покриття оформляють в яскравій кольоровій гамі, що неодмінно сподобається малюкові.

Що шкідливіше лінолеум або ламінат
Лінолеум забезпечує хорошу термоізоляцію, але він безпечний тільки при кімнатних температурах. Тому якщо ви плануєте встановлювати підлоги з підігрівом, краще віддати перевагу ламінату.

Вибираючи лінолеум в якості підлогового покриття, врахуйте, що при горінні він виділяє токсичні гази. Ламінат горіння не підтримує зовсім. Сертифіковане покриття з ДВП можна купити в магазині Woodler. У нас представлений великий вибір продукції світових виробників.

Чим можна прибрати запах лінолеуму
Перед укладанням покриття потрібно відлежатися 2-3 дня в добре провітрюваному приміщенні. Від неприємного запаху також можна позбутися за допомогою звичайних воскових свічок, які допоможуть спалити хімічні частинки, що літають в повітрі.

Можна спробувати промити поверхню водно-оцтовим розчином, приділяючи особливу увагу місцям зрізу. Невелика кількість оцтової кислоти не зіпсує покриття, але допоможе усунути запах.

Що робити, якщо запах не зникає
Найчастіше виражений хімічний запах свідчить про низьку якість покриття. Такий настил зазвичай проводиться із застосуванням небезпечних пластифікаторів та інших низькоякісних матеріалів, які можуть виділяти токсини, які заподіюють серйозної шкоди здоров'ю.

Від покриття низької якості краще відразу відмовитися на користь більш безпечної продукції. На нашому сайті ви можете купити в Києві сертифікований ламінат і навіть підібрати декор, не виходячи з дому.