Кількість
|
Вартість
|
||
|
Паркетна Дошка - вид підлогового покриття, що представляє собою багатошарову конструкцію з склеєних дерев'яних планок. Підлоги, покриття паркетною дошкою, характеризуються благородним зовнішнім виглядом з красивою деревної структурою.
Коротка історія тришарової паркетної дошки:
Спосіб склеювання між собою дерев'яних ламелей був винайдений в 1919 році шведським виробником дверей Густавом чером. Ця інновація дозволила створювати міцні конструкції, які практично не реагували на зміни вологості і температурні коливання в приміщенні.
У 1941 році Густав Чер застосував принцип ламельної конструкції до процесу виробництва матеріалу для підлог. Так з'явилася класична паркетна дошка з трьох шарів - найбільш успішний і прогресивний варіант дерев'яного покриття. До слова, саме Густаву належить патент на матеріал.
У 1958 році компанія Чера впровадила ще одне нововведення - покриття поверхні захисним лаковим шаром. У 1984 році ця ж компанія першою в світі почала застосовувати екологічний лак без розчинника.
Конструкція двох - і тришарової паркетної дошки
В Україні можна купити паркетну дошку двох типів - тришарову (вона більш поширена) і двошарову. Окрема категорія - одношаровий паркет, який багато в чому нагадує цілісну масивну дошку.
Конструкція паркету з трьох шарів наступна:
Верхній, він же робітничо-декоративний шар - деревина цінної породи (шпон) товщиною 0,5-6 мм;
Середній шар - тонкий, ламелей хвойних / листяних порід. У нього Амортизуюче призначення. Також саме на середньому шарі впроваджують замкову систему;
Нижній - цілісний фанерний лист, службовець для скріплення ламелей середнього шару. Для виробництва фанери також використовують листяні або хвойні породи.
Двошарова паркетна дошка, всупереч думкам, не є частковою копією тришарового паркету. Обидва шару матеріалу - це клеєна фанера з модрини. Шпон в фанері склеєний навхрест: завдяки цьому в матеріалі знімається внутрішня напруга, і він знаходить внутрішню стійкість до зовнішніх негативних впливів. Замок в цьому варіанті створений на основі нижнього шару.
Селекція паркетної дошки:
Привабливість паркетної дошки залежить від характеристик верхнього шару. Найбільш поширена товщина шпону для покриття - 4 мм і вище. Це дозволяє при необхідності піддавати поверхню додаткової обробки: струганню, брашірованіе, відбілюванню, морению. По закінченню обробки поверхню покривають багатошаровим лаком або шаром з воску і натуральних олій.
В цілому зовнішній вигляд паркетної дошки залежить від селекції деревини - під нею мають на увазі особливості відбору матеріалу для верхнього шару. У розрахунок береться текстура деревини, її колір, наявність або відсутність сучків, заболоні. З огляду на це, виділяють такі колекції паркетної дошки:
Селект - однакові за структурою і кольором планки без дефектів і сучків, з майже однотонним малюнком. Хороший варіант для підлог в розкішному інтер'єрі.
Натур - можливі комбіновані колірні варіанти. Допускаються сучки. Паркетна дошка універсальна - підходить для всіх інтер'єрів.
Рустик - помітні, яскраві кольори, в структурі є сучки і навіть тріщини. Підходить для підлог в інтер'єрах стилістики кантрі.
особливості ціноутворення
Ціна паркетної дошки безпосередньо залежить від селекції: Селект найбільш дорогий варіант,
Натур - «золота середина»,
Рустик - найбільш доступніший за вартістю.
Ще один фактор ціни - кількість смуг в дошці.
Односмугова дошка мало відрізняється від звичайної з цілісного масиву дерева. Її доцільно застосовувати в кімнатах з великим оглядом і значну площу. Ціна паркетної дошки односмуговою висока, так як у неї значна ширина (стандарт - 137 мм), і при цьому вона виготовлена з цінної деревини.
Більш доступна за ціною двошаровий паркетна дошка. Вона підходить для великих приміщень, доповнює солідний стильний інтер'єр. Найбільш оптимальна ціна на тришарову паркетну дошку: вона володіє відмінними експлуатаційними властивостями, і за рахунок довговічності всі витрати окупляться.
Системи з'єднань паркетної дошки: шип-паз і замок:
Найпростіший (класичний) спосіб з'єднання паркетної дошки - шип-паз: одна зі сторін кожної дошки має шип, друга - паз. Елементи вільно з'єднуються, але надійної фіксації не досягають. Таке кріплення є доцільним при настилі паркету на лагах або укладанні на клей.
Щоб удосконалити фіксацію, сучасні виробники паркетної дошки почали створювати замкові з'єднання. Деякі з них виявилися настільки ефективними, що увійшли в стандарт. Так, самим надійним і зручним вважається замок T-Lock, що дозволяє стелити паркет на підкладку «плаваючим» способом: без приклеювання і інший фіксації дощок. Майже всі світові виробники підлогового покриття вкладають кошти в замки авторської конструкції.
Відрізняють два типи з'єднань:
1. Lock - дошку вставляють в паз під кутом і при опусканні відбувається замиканні замку.
2. Click - замок замикається при кріпленні двох дощок з пом