Ламінат дозволяє надати підлозі красу і акуратність при мінімальних витратах. Саме те, що матеріал має привабливу вартість і при цьому високу якість, дозволяє йому бути популярним і затребуваним. Спочатку необхідно уточнити деякі критерії, що дозволяють допомогти підібрати якісний ламінат.

Компанія виробник

Всім відомо, що чим виробник серйозніше, тим і якість у матеріалу вище. Нічого складного у визначенні «серйозності» виробника немає. Для цього достатньо знати, що фірма включена в асоціацію EPLF. Тобто ламінат, що випускається цими виробниками, має високу якість. В основному сюди входять західноєвропейські компанії. Але і російське виробництво не поступається цим фірмам і має на цьому ринку позитивні показники.

Дизайн

Часто можна зустріти ламінат, який імітує дерев'яні підлоги або ж паркет. Але для того, щоб домогтися схожості ламінату з паркетної або підлоги дошкою, необхідно мінімізувати повторюваність малюнка. У західноєвропейських виробників випускається саме такий матеріал. Але не всі люди хочуть бачити на підлозі дошки з «сучками». Тому вони зупиняють свій вибір на бежевому або коричневому ламинате. А виробником такого матеріалу є Китай.

зносостійкість

Клас зносостійкості головний у виборі покриття. У деяких випадках - це є одним з основних параметрів. Але також тут необхідно пам'ятати, що кожен вид ламінату проводиться під певне приміщення. Чим вище клас ламінату, тим і термін служби більше.

Стійкість до вологи

Ламінат з водовідштовхувальним поверхнею виготовляється з ХДФ-плит. Для отримання їх за основу слід брати тільки якісну сировину. Без них вологостійкості покриття було б неможливо досягти. Кращий показник вологостійкості ламінату - це висока щільність ХДФ-плити і нанесення на неї спеціального складу, який відштовхує вологу.

Ламінат для різних приміщень в будинку

Всі приміщення в будинку мають різне призначення. Це впливає на вибір ламінату. Тому для кожної кімнати слід підбирати ламінат, що має різні характеристики.

кухня

Ламінат є ідеальним варіантом для цього приміщення. Так як він практичний і не вимагає особливого догляду. Прибирання на кухні - частий процес, тому варто зупинити вибір на вологостійкому матеріалі. Для зручного підлоги на кухні, щоб він не ковзав, потрібно вибирати ламінат, що має фактурну поверхню. Так як кухня - це місце в будинку, де велике навантаження на підлогу, то варто віддавати перевагу 33 класу.

ванна

Тут повинен використовуватися водостійкий ламінат. Основа матеріалу - це невбираючі вологу і воду ПВХ-плита. У водостійкого ламінату характеристики схожі зі звичною для всіх керамічною плиткою.

житлові кімнати

Для таких кімнат, як спальня, вітальня або ж дитяча, крім дизайну і зносостійкості важливі й інші характеристики ламінату. Для прикладу, властивість поглинання шуму. Залежить воно від якості дошки і підкладки.

Дані кімнати використовуються не так часто, тому тут можна підбирати ламінат 31 і 32 класи.

коридор

Тут є висока прохідність, та й від постійної пилу і бруду доводиться частіше мити підлогу, через це слід вибрати ламінат високого класу зносостійкості (33 або 34), стійкий до вологи.
При правильному підході до вибору ламінату підлогове покриття в будинку буде завжди радувати господарів.