Укладання паркетної дошки на фанеру - це поширений метод, який використовується для встановлення паркету на нерівну поверхню або на підлогу з великою кількістю стиків. Ось деякі кроки для укладання паркетної дошки на фанеру:

  1. Підготуйте поверхню: перед укладанням паркетної дошки на фанеру, переконайтеся, що поверхня підлоги рівна, чиста та суха. У разі потреби виконайте вирівнювання підлоги або видаліть старе покриття.

  2. Розкладіть фанеру: розкладіть фанеру на поверхні підлоги, вирівнюючи краї та залишаючи проміжки між листами фанери шириною 2-3 мм для компенсації розширення та стиснення дерева.

  3. Прикріпіть фанеру: прикріпіть фанеру до поверхні підлоги, використовуючи шурупи або цвяхи. Відстань між шурупами або цвяхами повинна бути близько 20 см.

  4. Встановіть перший ряд паркетної дошки: встановіть перший ряд паркетної дошки вздовж однієї зі стін кімнати, залишаючи розширювальний зазор шириною 8-10 мм між дошками та стінами.

  5. Встановіть інші ряди паркетної дошки: встановіть решту рядів паркетної дошки, з'єднуючи дошки між собою за допомогою замкової системи з'єднання. При укладанні наступної дошки використовуйте обрізок, що залишився від попередньої дошки.

  6. Обріжте дошки: якщо необхідно обрізати дошки, використовуйте електричну пилку або ніж для різання дерева.

  7. Встановіть поріжки: після укладання паркетної дошки, встановіть поріжки на дверях.

  8. Шліфуйте та відшліфуйте: після укладання паркетної дошки, шліфуйте поверхню паркету для видалення нерівностей та відшліфуйте поверхню для надання їй гладкого та рівного вигляду.

  9. Покрийте лаком: після шліфування нанесіть на поверхню паркету лак або масло, щоб захистити його від пошкоджень і надати йому блиску.