Пол - конструктивний елемент приміщення, на який припадають максимальні навантаження. З огляду на цей факт, підлогове покриття повинне протистояти всім зовнішнім факторам: від фізичного впливу до перепадів вологості. Паркет сам по собі - надійний матеріал, але для збереження його краси і характеристик потрібна паркетна хімія у всій різноманітності.

Призначення і види паркетної хімії
Професійна паркетна хімія - загальне визначення для набору засобів по догляду за дорогим матеріалом з натуральної деревини. Це грунтовки, тонування, шпаклівки, підкладки, клеї, засоби для чищення, догляду та відновлення зовнішнього вигляду. Їх спільне завдання: захищати, очищувати, не допускати наслідків негативного зовнішнього впливу.

Різноманітність властивостей і видів паркетної хімії велике: все залежить від необхідних властивостей. У якихось випадках важлива ізнососустойчівость, в якихось - захист декоративного покриття. Найбільш актуальні кошти в асортименті хімії для паркету:

грунтовка для паркету. Її призначення - усунення тріщин, розрівнювання нерівностей, створення основи для рівномірного нанесення лакового шару. Високоякісна грунтовка здатна захистити планки від цвілі і гниття, від температурних перепадів;
лак. Потрібен для створення захисного шару (або шарів), що не допускають проникнення в деревину забруднень, вологи і води;
олія. Альтернатива лаку - захищає планки від забруднень і вологи, підкреслює красивий природний візерунок деревини;
віск. Потрібен для захисту підлоги від вологи, вигоряння на сонці, механічних пошкоджень. Шарів воску часто доповнюють паркет з масляним просоченням;
шпаклівка. Обов'язковий елемент списку паркетної хімії. Призначена для усунення тріщин, плям і відколів на готовій поверхні;
клей. Потрібен для надійної фіксації паркетної дошки при клейовому монтажі.
Найпоширеніша паркетна хімія: клей і лак
Клей, як вже відомо, потрібен для монтажу планок. Зараз доступні на вибір склади, що клеять, розділені на три основні групи: синтетичні, двокомпонентні і дисперсійні. Перші виробляють, не застосовуючи органічні розчинники. Це робить склад універсальним і придатним для всіх видів паркету, в тому числі вологочутливість. Він відрізняється гарною плинністю і відмінну адгезію.

Основою для двокомпонентного клею є поліуретан. У складі - затверджувач і безпосередньо клей, які потрібно змішувати перед вживанням. Клей найчастіше використовують для паркету з дорогої деревини. Дисперсійні клеї теж виготовляють без органіки і застосовують для музичних і шпунтованих паркету, тришарової паркетної дошки, приклеювання фанерною основи до бетону.

Популярна паркетна хімія - лаки для зовнішнього покриття. Головні функції матеріалу - захист матеріалу від зовнішніх впливів і надання йому красивого і акуратного вигляду. Стандартне лакове покриття - тришарове (перший шар - грунтовка). Лаки прийнято класифікувати по:

кольором (прозорі, з відтінками);
ступеня відображення (матові, напівматові, глянцеві);
основі (водної, алкидной, поліуретанової);
технологічними властивостями (в'язкості, текучості, стійкості до навантажень).
Вибір паркетної хімії залежить від типу покриття (100% цільна дошка або багатошаровий варіант), виду деревини, особливостей експлуатації підлоги. Сучасні виробники вказують на упаковці, якими засобами оброблений матеріал і яку хімію потрібно купити, щоб забезпечити якісний догляд. Варто прислухатися до рекомендацій - завдяки цьому паркет прослужить довше, зберігаючи зовнішні та фізичні властивості.