Коли приходить час робити ремонт в квартирі, не так просто з усього розмаїття вибрати дійсно якісні матеріали. Мабуть, найважливішим є вибір підлогового покриття, тому що якщо на цьому заощадити, то наступний ремонт доведеться робити набагато раніше, ніж цього хотілося б. Для покриття підлоги найпопулярнішими матеріалами є:

ламінат;
паркет;
паркетна дошка;
коркове покриття та інші.
Чому паркетна дошка?

Найчастіше, приймаючи рішення купити паркетну дошку або інше покриття, вибирають те, що більше сподобалося зовні, далеко не завжди надаючи значення якості. Однак це зовсім неправильно, тому що при інтенсивному використанні низькоякісне покриття довго не прослужить, а зовнішній вигляд вже через 1-2 роки, а то й раніше, стане далеко не таким, як у перші дні після установки. Паркетна дошка є одним з найнадійніших покриттів. За рахунок того, що з'явилася вона більше 60 років тому, технологія її виготовлення дійшла практично до досконалості, і сьогодні, вибираючи саме це покриття, можна бути впевненим, що замислюватися про його заміну не доведеться ще довгий час.

Сама дошка найчастіше складається з трьох шарів, розташованих перпендикулярно один до одного, що надає їй стійкість до перепадів температур і високу надійність. Кожен з шарів виконує свою задачу. Самий верхній, він же самий тонкий шар - в першу чергу потрібен для додання покриттю краси. Зверху він найчастіше покривається лаком для поліпшення зовнішнього вигляду і підвищення терміну служби дошки. Шар, що знаходиться посередині зазвичай робиться з хвойних дерев. Частини паркетної дошки закріплюються між собою при монтажі за допомогою нарізаних в середньому шарі з'єднань. Нижній шар також робиться з хвойних порід дерев, тільки він набагато тонше - близько 2 мм проти 8-9мм в середньому шарі. Цей шар підвищує надійність дошки за рахунок надійного перпендикулярного з'єднання із середнім шаром.

особливості установки

Щоб всі переваги паркетної дошки використовувалися в повній мірі, необхідно якісно укласти її. Уникнути різного роду скрипів дозволять правильне з'єднання і підкладка знизу. Підкладка потрібна в першу чергу для запобігання контакту паркетної дошки з бетоном, що робить її безшумної, а також для захисту від вологи. Тому найчастіше підкладкою стає поліетиленова плівка. Однак є і альтернативні варіанти, наприклад, пробкова підкладка, яка є екологічно чистим матеріалом і забезпечує якісну звукоізоляцію підлоги.

Елементи паркетної дошки при з'єднанні склеюються один з одним, або просто замикаються, в залежності від типу кріплення. Взагалі сама технологія установки забезпечує, по-перше, її швидкість, а по-друге, довгий термін служби паркетної дошки. На якість установки великий вплив робить те, наскільки якісно перед монтажними роботами був вирівняний підлогу, тому що якщо він нерівний, то ймовірність того, що покриття буде скрипіти, збільшується в рази. Ще один важливий момент - необхідність наявності теплового шва (зазору) по периметру кімнати, щоб уникнути деформації паркетної дошки, яка може з'явитися в разі її розширення при перепаді температур. Плінтуса після установки паркетної дошки слід закріплювати за допомогою саморізів, не забуваючи при цьому залишати зазор для теплового розширення. В процесі експлуатації завжди можна провести оновлення лакового покриття верхнього шару паркетної дошки, після чого вона знову стане виглядати, як нова.