Ламінат - це міцне і зносостійке покриття, здатне прослужити не один десяток років, зберігаючи при цьому свою новизну і привабливість. Щоб підлога залишався не тільки красивим, але і чистим, потрібно правильно мити його, полірувати і при необхідності реставрувати.

Очищення і миття

Підлогове покриття у вигляді ламінату дуже просте у догляді, тим не менш, не любить підвищену вологість і калюжі води. Тому прибирання потрібно виконувати, строго дотримуючись таких рекомендацій і правил:

Сухе прибирання. Це найважливіший етап, який допоможе позбутися від дрібного сміття перед вологим прибиранням. Потрібно змести з ламінату пил і сміття м'якою щіткою, щоб під час миття він не подряпав поверхню. Ця умова строго обов'язково для ламінату з глянцевою поверхнею.
Очищення пазів. Деякі види ламінату настільки добре і достовірно імітують дерев'яну дошку, що мають характерні сполучні пази. Незважаючи на те, що вони досить маленькі і неглибокі, в них збирається сміття. Тому очищати такі місця краще вручну вузької м'якою щіточкою перед миттям підлог.
Видалення плям. Нерідко буває так, що на світлому ламінаті можуть залишатися плями від натуральних або штучних барвників, вина, кави та іншого. Для цього слід взяти ватний тампон, попередньо приготувати розчин з спирту та води. Протерти забруднені ділянки змоченим в розчині тампоном. Потім через хвилину витерти ділянку насухо. При необхідності повторити процедуру.
Вологе прибирання. Для цього знадобитися чиста мікрофібра або будь-яка інша м'яка тканина. У ємність з водою слід додати спеціальний миючий засіб для підлоги. Це допоможе позбутися від нальоту на ламінаті, видалити шкідливі бактерії. Під час вологого прибирання слід міняти воду в міру її забруднення.
Важливо знати, що ламінат слід мити строго уздовж дощок. Так буде видалено максимум забруднень, не опиниться розлучень на поверхні. Відразу після миття підлогу потрібно насухо витерти м'якою, чистою і сухою тканиною.

полірування

Полірування ламінату проводиться для утворення на поверхні захисної плівки, усунення дрібних дефектів і подряпин. До того ж полірування на третину продовжує термін служби підлогового покриття!

Процедура полірування повинна проводитися при низькій експлуатації 2 рази в рік, при високій - 4 рази на рік. Поліроль слід вибирати спеціальний для ламінату. У складі не повинно бути натуральних восків, інакше поверхня буде в жирних плямах і швидко забрудниться.

Найефективніші поліролі випускають у вигляді спреїв або пінок. Їх слід наносити на м'яку тканину і ретельно втирати в поверхню кожної планки вручну. Результат буде більш стійким, хоч процес і займе багато часу. Деякі поліролі можна розчиняти в воді. Така полірування дасть «легкий» ефект і проводиться дуже швидко і без особливих зусиль.

Полірувати ламінат можна відразу після вологого прибирання, витертої насухо м'якою тканиною! Протягом 10-30 хвилин не рекомендується ходити по відполірованого підлогового покриття.