Ламінат - тип підлогового покриття, що все більше набирає попиту та популярності. І це не просто так. В нього багато плюсів, таких як витривалість, зносостійкість, гарний зовнішній вигляд, і звісно, привабливі ціни. Але чим популярнішим стає ламінат, тим більше навколо нього з'являється міфів. Розберемо топ п’ять непорозумінь та міфів про ламінат.

Це правда, що ламінат дуже боїться вологи?
Якщо коротко, то ні, це не правда, ламінат не боїться вологи. Але краще розібратися детальніше в цьому питанні й звідкіля воно з’явилось. Якщо ще не встановлені планки ламінату не просто намочити, а занурити у воду, то через певний час, вони дійсно деформуються. Але ж це тільки матеріал. У правильно зібраної підлоги такого ефекту не буде, тому що верхній шар ламінату має вологостійкі властивості. Цей міф ґрунтується на тих випадках, коли підлогу встановили геть погано, або використовували дуже дешевий, не якісний матеріал. Висновок, якщо просто мити ламінатну підлогу і не тримати її довго у воді, то з нею нічого страшного не станеться.


А є тип ламінату з великими стиками. То може, ламінат з фаскою не вологостійкий?
Напроти. Якраз ламінат з фаскою має підвищену вологостійкість. Його фаски спеціально оброблені вологовідштовхувальними речовинами, які роблять стики також більш надійними та міцними. Ба більше, за рахунок великих замкових з’єднань, ламінат з фаскою легше правильно змонтувати не професіоналу. Він легше стикується, що унеможливлює попадання вологи до нижніх, вразливих до води шарів.


Мабуть, важко правильно зібрати ламінатну підлогу?
Ламінат може правильно встановити кожна людина, без спеціальних навичок. Напроти, дуже важко зібрати ламінатну підлогу не правильно. Це таке покриття, що має спеціальні з’єднання, клік і лок, тобто замок і ключ. Все що треба, щоб правильно змонтувати ламінат, це уважно та щільно з’єднувати планки. Також слід використовувати спеціальні підкладки під ламінат.


Ламінатна підлога не екологічна та шкідлива для здоров’я?
Насправді підлога з ламінату екологічніша за підлогу з деревини, тому що вона зроблена спеціальною композитною технологією з більш дрібних частин натуральної деревини, а не з цільного масиву. Скріплені ці частини смолистими композитами, які мають сертифікацію шкідливості та екологічності, безпечні для людини та ніяк не виділяються з підлоги.


Ламінат це ж не цільні дошки, то може він не стійкий та не довговічний?
Завдяки тому, що підлога зроблена з ламінату композитна, вона моє гнучкі властивості. Ламінат пристосовується то усіх неминучих з часом змін. Його поверхня цінується за стійкість до тертя. Якщо за такою підлогою доглядати, то вона буде дуже довго служити без необхідності ремонту, але якщо що не будь станеться, замінити невеликі частини ламінатної підлоги так само просто, як зібрати самому ламінатну підлогу.