Одним з найцікавіших дизайнерських прийомів вважається обробка стін ламінатом. Такий спосіб відмінно підходить як для житлових, так і офісних приміщень. Це відмінний аналог деревини, яка коштує дуже дорого. Оздоблення стін ламінатом - бюджетний варіант, який доступний практично кожному покупцеві.

Переваги та недоліки обробки стін ламінатом
Все частіше на сторінках журналів з модними інтер'єрами можна зустріти варіанти обробки стін ламінатом. Цей матеріал потихеньку витісняє більш звичні настінні матеріали: вагонку, панелі з МДФ або звичайні стінові панелі. Такий спосіб обробки добре підходить для квартир і приватних будинків.

До основних переваг кріплення ламінату на стіну відносяться:

екологічна чистота покриття - ламінат відповідає всім вимогам безпеки використання;
довговічність - ламінат прослужить кілька десятків років;
великий вибір фактур і забарвлень дозволяють підібрати найбільш вдалий варіант для кожного приміщення;
можливість монтажу покриття своїми руками - ви зможете заощадити пристойну суму, не вдаючись до допомоги професіоналів;
можливість хорошою економії - якщо ви придбаєте ламінат 21-31 класу, ви зможете чимало заощадити на обробці. При обробці стін зовсім необов'язково використовувати покриття вищого класу.
Але і укладання ламінату на стіни має свої недоліки. Один з них - сприйнятливість матеріалу до вологи. Також до недоліків можна віднести велику чутливість ламінованих панелей до температурних коливань. Тому кухні, балкони, ванні кімнати, підвали, чулани і льохи обшивати ламінатом вкрай не рекомендується.

Особливості вибору ламінатних панелей
При виборі ламінату необхідно враховувати інтенсивність навантаження при експлуатації. Не варто забувати, що домашні тварин можуть своїми кігтями пошкодити поверхню стіни, тому в такому випадку важливо вибирати не найдешевший варіант.

Не менш важливий і зовнішній вигляд покриття. Ламінат має бути красивим і поєднуватися з іншим оздобленням кімнати. Завдяки достатку сучасних матеріалів, кожен покупець може підібрати підходяще колірне рішення і фактуру.

Також важливий спосіб монтажу покриття на стіну. У деяких випадках можливе кріплення панелей ламінату на спеціальну обрешітку. Але можна також просто приклеювати дошки безпосередньо до стіни, але в такому випадку обов'язково потрібно, щоб поверхня була максимально рівною.

Укладання ламінату на стіну: основні нюанси і технологія
На самому першому етапі важливо правильно розрахувати кількість ламінату. Для цього необхідно помножити висоту на ширину приміщення, і ви отримаєте загальну площу. Але не варто забувати про те, що необхідно додати близько 10% на підгонку і різання панелей.

Наступний етап - це підготовка поверхні стін. Якщо ви вибираєте метод кріплення ламінату за допомогою клею, ви повинні підготувати суху, чисту і рівну стіну. Якщо ви вирішили споруджувати каркас, вам необхідно підготувати рейки шириною 2-4 см. Їх необхідно встановлювати в перпендикулярному напрямку до майбутнього розташуванню ламінованих панелей.

Обов'язково потрібно вибрати початкову точку. Краще почати укладання ламінату зверху, якщо ви плануєте обшити поверхню тільки частково або повністю. Якщо ви плануєте монтувати покриття на нижню частину стіни, вам необхідно починати обшивку від підлоги. Далі йде безпосередньо процес монтажу ламінату на стіну і плінтусів. Після укладання покриття варто протерти злегка вологою ганчірочкою.