Пробковий півчасу всього використовується в жилих приміщеннях, так як він добре підтримує тепло і доповнює домашній уют. До того ж це повністю натуральний та екологічний матеріал, який виділяється на фоні іншої своєї “дишачої” пористої структури.

Виготовлення пробкового пола та його види

Ці напольні покриття виробляються з пробки. Матеріал, у свою черговість, вигодовують за допомогою зміни корів пробкового дуба, який у подальшому обробляється, нагрівається і пресується під високим давленням. У конце процедурах виробники отримують матеріал під назвою «суберин», за допомогою якого виробляють пробкові поли.

Пробка підрозділяється на три основні види:

Плаваючий. Представляє собою квадратні панелі, товщина яких становить 11 мм. Внутрішні вироби встановлюють плитки МДФ або ХДФ. Такі польові покриття мають замкове з'єднання, завдяки якому їх можна встановити тим самим способом, що і ламінат. Іх використовують виключно в отапливаемых приміщеннях, тому що вони плохо переносять перепади температур.
Клеящийся. Це вироби з 5-міліметровим захисним покриттям. Перед їх установкою дозволяють виразити основу, після чого плити крепляться методом усадки на клей. Так пробковий пів не має щелей, тому не впитує владу. За рахунок цього можна використовувати в кухонних приміщеннях та ванних кімнатах.
Технічні пробкові поли. Використовуються як второстепенні при створенні поверхонь із звуко- та теплоізоляцією. Виробляються у вигляді пластину, гранулу та рулонів.
Перші два вида можна без опасного використання для домашнього поля. У третьому випадку, якщо випуск є второстепенним, тому потрібно додаткове покриття, яке може вийти тим же звичайним пробковим повним.

Переваги та недостатки пробкового покриття

Крім високого рівня екологічності, до весомого плюсу пробки можна віднести наступні фактори:

Антистатичний ефект. Полі з пробки не накаплюють електричний заряд, завдяки чому не притягують пил і просто в уходе.
Влагоустойчивость. За рахунок техніки виготовлення пробкові покриття не впитують владу.
Стійкість до огню. Іделія пропіваються спеціальними розчинами, завдяки яким стають стійкими до пожежостійкості.
Високий рівень сцепляемости. На таких напольних покриттях невозможно поскользнуться.
Довговечність. Експлуатувати пробку можна до 15 років.
Постійність кольору. Пробкові поли не вигодовують при воздействии природних факторів.
Крім цього, такі покриття мають ортопедичні властивості. Тому вони рекомендуються до установ в дитячих кімнатах.
Із недостатків важливо відзначити, що пробкові поли стійкі до деформації. Після ходіння по пробці на каблуках або установках тяжелої меблі можуть з'явитися вмятини. Також не рекомендується ходити по тому полу в обуви з резиновою подошвою, так як вона залишає на нім сліди.