Ламіноване покриття підлоги - відмінний вибір як для дому, так і для офісного приміщення. Цей матеріал високо цінується за простоту в догляді, тривалий термін експлуатації, а також різноманіття дизайнерських рішень. Серед переваг можна виділити стійкість до вологи, ударостійкість, а також хорошу стійкість до механічних пошкоджень.
Багато виробників випускають велику кількість різних колекцій, які відрізняються і по малюнку, і за кольором. Підібрати підлогове покриття можна для будь-якого типу приміщення. Але важливо підійти до цього питання з усією відповідальністю.
Визначення класу ламінату
Табер-тест - це спеціальний тест, що визначає якість покриття. Для цього використовується спеціальний прилад, який оснащений обертовим абразивним кругом. Прилад включається, коло обертається таким чином, щоб він стикався з тестованим покриттям підлоги. За допомогою тесту можна перевірити міцність верхнього шару покриття.
За результатами тесту стають відомі такі показники:

IP - вказує на число оборотів, після яких стало видно перші сліди потертостей.
FP - число оборотів, після яких рівень зносу досягає показника 95%.
АТ - середнє число.
Чим більше кількість оборотів, тим більше зносостійким вважається підлогове покриття. Розрізняють шість класів ламінату: вироби з 7000-11000 оборотами прийнято відносити до 21-22 класу, від 11000-15000 - 23-31, а 15000-20000 - 32-22 клас. Кожен клас має свої особливості.
Класи ізноустойчівості ламінату
Весь ламінат можна поділити на дві категорії: для експлуатації в приміщеннях житлового типу, а також для комерційних об'єктів. Кожна категорія в свою чергу ділиться на три підкласу. Для приміщень житлового типу рекомендовано покриття наступних класів:

21 - підійде для кімнат з низьким рівнем прохідності (наприклад, спальня). Експлуатаційний термін 1-2 роки;
22 - ідеальний для кімнат із середнім рівнем прохідності (кімнати для дітей, вітальні). Експлуатаційний термін 2-4 роки;
23 - як не можна краще підійде для кімнат з високим рівнем прохідності (кухня, коридор, їдальня). Експлуатаційний термін 4-6 років.
Але варто відзначити, що ламінат 21-23 класів виробники вже практично не випускають з-за його низької експлуатаційної надійності навіть в «домашніх» умовах. Він менш практичний і надійний, ніж його аналог 31-33 класів.
Тому для сучасних житлових і комерційних приміщень виробники випускають продукцію наступних класів:

31 - для приміщень з невеликим навантаженням (невеликий кабінет, приймальня). Експлуатаційний термін 5-10 років;
32 - для приміщень з навантаженням в межах стандартної норми (офіси, комерційні приміщення, кухні). Експлуатаційний термін 10-15 років;
33- для приміщень зі значним навантаженням (супермаркети, бутики, кафе, магазини). Експлуатаційний термін 15-25 років.
Комерційний ламінат 31-33 класів можна монтувати будинку. У такому випадку термін експлуатації покриття значно збільшиться. Не варто забувати про те, що за все позитивні якості покриття безпосередньо залежать від ціни. Тому ламінат 33 класу буде коштувати набагато дорожче покриття 31 класу.