Вибираючи покриття для підлоги, багато хто намагається вирішити дилему, що краще - ламінат або лінолеум, і на якому вигляді матеріалу зупинитися. Спробуємо допомогти розібратися і дати об'єктивні дані про кожного покритті. З огляду на, що ламінат - наполовину синтетичний матеріал, порівнювати його будемо з гомогенним лінолеумом.

Лінолеум: плюси і мінуси

Вирішення питання, що краще - ламінат або лінолеум, почнемо з напівкомерційного лінолеуму - оптимального варіанту для побутових приміщень, а також офісів і інших об'єктів з середньою прохідністю. Переваги матеріалу:

доступна ціна;
достатній вибір кольорів і малюнків;
дуже проста укладання;
комфортна температура;
стійкість до вологи;
гарна шумоізоляція;
термін служби - близько 30 років.
Є й недоліки: на лінолеумі утворюються вм'ятини від ніжок меблів (як їх ні захищай), матеріал може тріскатися під впливом високої температури. Зовнішній вигляд у покриття «дешевий» - за винятком дорогих сучасних варіантів, що імітують фактуру натуральних матеріалів.

Ламінат: за і проти

Вирішити, що краще - ламінат або лінолеум можна, розглянувши всі якості багатошарового сучасного ламінату. Його переваги:

доступна ціна (особливо в порівнянні з плиткою і паркетом);
найкраща імітація статі з натурального дерева - реалістична і вражаюча різноманітністю фактур;
монтаж за допомогою спеціальних замків - дуже швидкий, зручний, доступний практично кожному вмілому майстру.
Є й недоліки: висока ймовірність пошкодження при падінні на поверхню гострого предмета, деформація при тривалому впливі вологи.

Коротко: ламінат не боїться меблевих ніжок і кігтів тварин, але вимагає особливого догляду (злегка вологе прибирання і активна чистка швів). Він відмінно виглядає, але його монтаж дещо складніше, ніж укладання лінолеуму. Лінолеум тепліший, але схильний до деформацій. Він не боїться вологи, не вимагає особливого догляду, але програє за зовнішніми якостями. Ціна обох видів якісних матеріалів практично дорівнює.

Так що краще: що краще ламінат або лінолеум? Ламінат буде кращим варіантом для вітальні, спальні, дитячої та коридору. Ось такі прості, але об'єктивні висновки.