Пол і його покриття - ця важлива частина інтер'єру. Звичайно, існує безліч варіантів, але найпопулярнішим, на сьогоднішній день, залишається ламінат. Це непогана заміна дорогому паркету і незручною паркетної дошки.

Вибирати ламінат потрібно дуже уважно, орієнтуючись не тільки на зовнішній вигляд, покриття, але і на деякі якості, які впливають на довговічність цього підлогового покриття. Отже, вибираючи, який саме ламінат купити, потрібно враховувати такі його характеристики: виробник, клас, вид поверхні, вологостійкість і вид замків. Поговоримо про те, як правильно вибрати ламінат.

Бажано віддати перевагу ламінату виробництва Норвегії, Німеччини та Бельгії. Продукція цих виробників протестована досвідом: дані компанії спеціалізуються на його випуск вже кілька десятків років, тому сумнівів у якості немає і бути не може.

Незважаючи на країну-виробника, основні якості ламінату залежать від того, до якого класу він належить. Весь ламінат ділиться на такі класи: 21, 22, 23, 31, 32, 33. Кожен клас має свої особливості, але слід пам'ятати головне: чим вищий клас, тим більше його міцність. Наприклад, ламінат класу 21, взагалі, не радять купувати, т. К. Він не стійкий до подряпин, пошкоджень, швидко приходить в непридатність. Таке підлогове покриття може прослужити пару років, максимум. Звичайно, чим вище клас, тим довговічніше ламінат. Клас 33 гарантує належний стан понад 25 років - різниця в якості, як бачите, величезна. Тому, вибираючи ламінат, враховуйте, в якій кімнаті він буде перебувати, чи буде піддаватися навантажень і т. Д.

Вид поверхні також може бути різним. В основному, цей фактор не грає ролі в міцності ламінату, але все ж ... Естетична сторона питання так само важлива, як і практична. Тому, підбирайте такий ламінат, щоб підходив і під покриття стін, і під меблі. Єдине, що може вирішити поверхню - швидкість забруднення. Рифлений, звичайно, буде бруднитися швидше, а митися важче.

Вологостійкість так само, як і міцність, залежить від класу ламінату. Власне, чим якісніше ламінат, тим менше він буде реагувати на вологість: чи не буде здуватися і деформуватися. Взагалі, будь-який ламінат погано переносить тривале зіткнення з вологою, тому мити його потрібно не мокрою, а вологою ганчіркою, або ж спеціальним миючим пилососом.

Вид замків - також важлива характеристика в виборі. Існує застаріла клейова система, яка вимагає додаткових витрат часу і коштів, але не завжди гарантує якісний монтаж. Є також системи на замках «Клік» і «Локк». Система замків «Клік» простіше в установці, не вимагає особливих умінь, а ламінат з системою «Локк» повинні монтувати тільки професіонали, адже все не так просто, як здавалося б. Зате така система замків на порядок дешевше, доступніше.