Реставрація паркету своїми руками - досить трудомісткий процес для новачка. Паркет, який зроблений з якісного матеріалу і грамотно укладений, може прослужити двом, а то і трьом поколінням вашої сім'ї.


Звичайно, на це сподівається кожен, хто купує паркет як основне підлогове покриття.
Але важливо пам'ятати: щоб паркет зберіг свій первісний вигляд, до нього слід дбайливо ставитися і регулярно за ним доглядати. Головною проблемою стають подряпини, які доставлять чимало проблем господарям паркетної підлоги.

Підготовчі роботи
Перш ніж приступити до усунення недоліків, розглянемо спочатку, якими бувають пошкодження. Паркетні подряпини можуть бути двох видів: неглибокі і глибокі. Перші з'являються від взуття або від дитячих іграшок. Глибокі ж вади виникають в результаті сильного механічного втручання, наприклад, необережне пересування меблів або ж падіння на паркетну підлогу твердого важкого предмета.

Але на сьогоднішній день з проблемою подряпин цілком можна впоратися і в домашніх умовах! Але якщо ви є власником дорогої паркетної дошки і не впевнені, що самі впораєтеся з її реставрацією, рекомендуємо вам звернутися до фахівців з реставрації паркету.

Отже, як вивести подряпини з підлоги самостійно? Для того, щоб впоратися з цим неприємним дефектом, необхідно підготувати:

Лак для ремонту паркету, щітку, ганчірку, гумовий шпатель.
Більш незвичайні компоненти, а саме - волоський горіх, пляшечку йоду і лак для паркетної дошки.
Два олівця (воскової і ретушує) і наждачний папір.
І, нарешті, вам знадобиться шпаклівка для паркету.
реставрація паркету
Перш ніж починати реставраційні роботи, виберіть воскової олівець, який буде ідеально підходити за кольором до вашого виду паркетної дошки. Після того як визначитеся з потрібним кольором, обережно розтопіть віск (або за допомогою духовки, або в мікрохвильовій печі). Коли він стане рідким, обережно нанесіть його на пошкоджене місце паркетного статі - акуратно залийте віск в подряпину, після чого добре розрівняйте його до максимально тонкого шару, а зайве приберіть гумовим шпателем.

Після цієї процедури візьміть досить м'яку ганчірочку і добре відполіруйте поверхню пошкодженого місця паркетної дошки. Якщо ваш стать не сильно постраждав, і на ньому зовсім невелика подряпина, то ви можете її видалити за допомогою простого волоського горіха. Необхідно його розколоти (важливо, щоб він був не старим) і витягти з нього серцевину. Після обробки воском можна замінити ганчірочку волоським горіхом і протерти пошкоджене місце його серцевиною - від цього паркет потемніє і придбає свій первісний колір.

Щоб зробити подряпини на паркеті менш помітними, або зовсім від них позбутися, використовують також спеціальний лак для ремонтних робіт. Його необхідно просто розпорошити над пошкодженим місцем і залишити підсохнути. Але цей варіант реставрації підходить в тому випадку, якщо пошкодження паркетної дошки зовсім невелике і практично непомітне.

Якщо ж подряпина на вашому паркеті досить глибока і великого розміру, то можна спробувати ще один варіант реставрації, а саме - використання спеціальної шпаклівки для паркетного статі. Головне, правильно підібрати її колір, щоб він ідеально підходив до кольору паркету, інакше у вас на підлозі утворюється неприємне пляма, яке вирізняється на загальному тлі.
Щоб позбутися від подряпини за допомогою такої шпаклівки, необхідно просто нанести її шпателем на пошкоджене місце, прибрати надлишки і залишити на час підсохнути. Після цього наждачним папером максимально обережно шліфується оброблену ділянку паркету. Перед тим як відремонтоване місце залити лаком, не забудьте прибрати пил і бруд, щоб поверхня стала ідеально чистою, гладкою і глянсовою.

І, нарешті, ще одним варіантів реставрації паркету є шліфування. Вам знадобиться плоскошліфувальна машина. Після такої обробки вам просто потрібно буде обробити поверхню лаком.

Залишилося відповісти на останнє запитання - а для чого ж все-таки потрібна пляшечка йоду? Їм можна замаскувати дрібні пошкодження. Для цього необхідно зробити наступну процедуру: приготувати слабкий розчин йоду, змастити їм щітку і акуратно протерти подряпину. Цей вид ремонтних робіт чудово підійде, якщо паркетна дошка виготовлена ​​з червоного дерева, дуба або горіха.

Щоб уникнути цих реставраційних робіт:

для захисту паркетної дошки від пилу і бруду постеліть на підлогу килим;
на ніжки меблів надіньте м'які насадки, щоб уникнути пошкоджень паркетної дошки;
не варто ходити по паркету у взутті на підборах, це може сильно зашкодити паркет;
для догляду та захисту від пошкоджень, а також для збирання використовуйте спеціальні засоби для паркету.