Сучасний лінолеум, який продається на ринку і в магазинах, сьогодні не має нічого спільного з ПВХ. Ці матеріали відрізняються технологією виробництва, хімічним складом і властивостями кінцевого продукту у вигляді підлогового покриття. Лінолеум має природне походження, а ПВХ виходить штучно шляхом полімеризації вінілхлориду.

Плутати ці два матеріали стали через те, що іноді використовуються два поняття: натуральний і синтетичний лінолеум, який насправді є ПВХ. Останнім часом з'явилися також цілі лінійки відгалужень, наприклад тип натурального лінолеуму - мармолеум.

Основні характеристики ПВХ:

ПВХ - це синтетичний (штучний) матеріал з високим вмістом хлору. По суті це другий з найбільш часто використовуваних синтетичних матеріалів на землі. Його отримують шляхом полімеризації вінілхлориду - летючого, але, на жаль, канцерогенного газу. Основною сировиною є виробництво хлору ПВХ, отриманого електролізом водного розчину солі. Існує багато дешевих способів отримання виробів з ПВХ, матеріал легко обробляється шляхом прокатки, екструзії, литого і вакуумного формування, видування, а також за допомогою інших методів.
Половина всіх виробів з ПВХ йде на будівництво, замінюючи традиційні матеріали: деревину, бетон, камінь, кераміку і текстиль.

ПВХ підходить як для житла, так і для комерційних будівель. Він стає все більш популярним завдяки сучасній обробці (декорування, імітації дерева, каменю і мощення), замінюючи таким чином натуральний матеріал. Переваги ПВХ очевидні. Це низька вартість, легка і швидка укладка, простота обслуговування і тривалий термін служби. Якщо говорити про недоліки, то їх кілька. Основний мінус - це негативний вплив на навколишнє середовище і здоров'я людей. Вінілхлоридна мономер, який полімеризується, викликає особливий вид раку печінки - ангіосаркому.

Крім того, незважаючи на відносну дешевизну ПВХ, це енергоємний матеріал. Якщо ви хочете зберегти природу і своє здоров'я, а також маєте можливість заплатити більше, замість підлогового покриття з ПВХ краще розглянути варіант придбання лінолеуму.

Підлоги з ПВХ:

Підлоги з ПВХ можуть бути одно- і багатошаровими. Перший варіант, звичайно, коштує дешевше, але він і менш довговічний. Товщина багатошарового статі коливається від 1,35 до 4,0 мм, а верхній шар, що запобігає ковзанню, повинен становити не менше 0,2 мм. Покриття з ПВХ більш м'які, тому створюється враження м'якості і гнучкості при ходьбі. Крім того, вони добре ізолюють тепло і шум.

Підлоги з ПВХ виготовляються в рулонах і виглядають як дерев'яний ламінат, який на перший погляд важко відрізнити від оригіналу, а також у вигляді квадратів. З урахуванням корисних властивостей підлоги ПВХ поділяють на одно- і різнорідні. Останні використовують в особливо важких зонах з великим навантаженням. Такі підлоги являють собою два і більше шарів. Існує і різновид для домашнього використання, яку стелять в житлових районах. Такі підлоги більш м'які. Однорідні підлоги мають однаковий склад і дизайн по всій товщині. Таким чином, покриття всього статі є цілісним і нічим не відрізняється на різних ділянках.
Чи не застосовуйте для догляду за підлогами з ПВХ звичайні миючі засоби. Вибирайте спеціальні склади для еластичних підлогових покриттів. Це збільшить термін служби підлоги на кілька років.

Основні характеристики лінолеуму:

Спочатку лінолеум створювався як корковий килим, частини якого були зроблені з гуми або гутаперчі. Сьогоднішній лінолеум - це підлогове покриття з натуральної сировини. Він не шкодить природі, не викликає алергію, гігієнічний (зупиняє ріст мікроорганізмів або обмежує їх поширення), його легко підтримувати в первісному стані. Лінолеум, на відміну від ПВХ, легше запалюється, але не викликає шкідливих хімічних парів.

Матеріал виготовляється з льняного масла, деревної або пробкової муки, меленого вапняку і натуральних смол. Смужки підготовленої сировини вдавлюються в джутові тканини. Властивості конкретного лінолеуму залежать від використовуваних вихідних матеріалів, однак це в будь-якому випадку природний і екологічний матеріал.