Кількість
|
Вартість
|
||
|
Ламінат – універсальне покриття для підлоги, яке активно експлуатується як у житлових приміщеннях, так і на комерційних об'єктах. Однією з основних причин його затребуваності є широкі дизайнерські можливості. Текстура, колір та малюнок матеріалу можуть змінюватись у широкому діапазоні, імітуючи деревину цінних порід (дуб, бук, каштан), а також інші оздоблювальні матеріали преміум-класу - мармур, діабаз, граніт тощо.
Додаткова перевага забезпечує довговічність матеріалу, а також його стійкість до стирання. На відміну від того ж лінолеуму, заявлений період експлуатації деяких марок ламінату перевищує 20 років. Вартість покриття суттєво нижча, ніж у паркетної дошки, при цьому він також добре витримує значні статичні та динамічні навантаження.
Важливо! Сучасні марки ламінату виробляють виключно із екологічно чистої сировини, вони не виділяють токсичних речовин навіть при нагріванні.
Переваги використання ламінату для підлоги
Використання ламінату для підлоги як у квартирі, так і на комерційних об'єктах забезпечує наступні переваги:
- Довговічність. Багато виробників регламентують експлуатаційний період своїх виробів у 25-35 років. Однак необхідно підбирати клас матеріалу в залежності від ступеня інтенсивності навантаження на покриття для підлоги для конкретного об'єкта. Так званий "комерційний" ламінат стійкіший до статичних та динамічних навантажень, а також стирання, що відповідним чином збільшує його вартість.
- Екологічна безпека. У процесі виробництва використовуються природні матеріали, які обробляють безпечними (біологічно інертними) хімічними складами. Вироби не містять формальдегіду, не виділяють у процесі експлуатації неприємних запахів, канцерогенних та токсичних речовин.
- Оперативність монтажу. У конструкції ламінату є замкові з'єднання, які прискорюють процес його укладання. При цьому немає необхідності додаткової обробки поверхні, використання дорогих спеціалізованих інструментів.
- Ремонтопридатність. При необхідності Ви можете замінити пошкоджену панель, що неможливо зробити для плитки або лінолеуму. Тут важливо, щоб з'єднання було саме замковим.
- Асортимент. Це покриття має надзвичайно широку кольорову гаму, добре імітує текстуру традиційних матеріалів (деревини та каменю). При цьому матеріал не обмежує фантазію дизайнера і випускається в будь-яких кольорах та розмірах.
- Простота догляду. Допускається використання миючих засобів. Поверхня матеріалу не вбирає забруднення, тому досить просто очищається вологою шваброю.
- Термічна стійкість. Характеризується мінімальним коефіцієнтом температурних деформацій, допускається до застосування у поєднанні з теплою підлогою.
- Вартість. Ціна ламінату за квадратний метр істотно нижча, ніж у паркету, інженерної дошки та багатьох інших видів покриття для підлоги.
Структура підлогового ламінату
Ламінат для підлоги є композитним матеріалом, що складається з наступних шарів:
- Стабілізуючий. Нижній шар, що поглинає основні механічні навантаження та запобігає деформації дошки.
- Несучий. Основний прошарок, що виконує функції волого-, звуко-, теплоізоляції. Як матеріал виготовлення використовується HDF-плита. Несучий шар використовується для формування замкового з'єднання, що забезпечує швидке та стабільне кріплення окремих елементів між собою.
- Декоративний. Складається із спеціального паперу, на який наноситься малюнок.
- Захисний. Зовнішній шар із меламінових смол, що оберігає всю композитну дошку від стирання та ударних деформацій.
Як вибрати ламінат в інтернет-магазині?
При виборі ламінату необхідно брати до уваги не лише його зовнішній вигляд, але й інші параметри, що визначають фізико-механічні та експлуатаційні характеристики покриття.
Метод укладання
Від способу монтажу ламінату безпосередньо залежить швидкість та трудомісткість процесу:
- Клейовий. Для зчеплення дощок між собою необхідне нанесення клею. Вартість ламінату такого типу дещо нижча, проте його монтаж буде займати значно більше часу. Надалі неможливо буде замінити окремі дошки зі пошкодженою поверхнею.
- Замковий. Укладання робиться значно швидше - ламелі з'єднуються між собою за допомогою спеціальних пазів, розташованих на торцях дощок. Надалі можна розібрати конструкцію для заміни окремих її елементів.
Клас зносостійкості
Визначає довговічність експлуатації та область використання:
- 31 клас – побутовий, укладається на пробкову підкладку. Довговічність не перевищує 10-12 років. Використовується в спальнях, дитячих та віталень, а також в інших приміщеннях з обмеженою прохідністю.
- 32 клас – для приміщень із середнім навантаженням (кухня, коридор, передпокій). Тривалість служби такого покриття – до 15 років.
- 33 клас – комерційний, допускається використання в офісах та інших приміщеннях з високим навантаженням на поверхню для підлоги, а також підвищеною вологістю (сауни, передбанники). Гарантований період експлуатації 12-20 років.
- 34 клас – максимальна стійкість до стирання поверхні та механічна міцність. Демонструє високу стійкість до деформації, оброблений просоченнями, що захищають від дії вологи. Має демпферний прошарок для гасіння вібраційних шумів. Використовується на об'єктах з високим навантаженням на поверхню: нічні клуби, спортклуби, заклади громадського харчування. Тривалість використання у громадських місцях 7-15 років, на житлових об'єктах – до 30 років. Для такого класу ламінату для підлоги вартість за м2 найвища.
Тип замкового з'єднання
- Забивний (Lock). Складається з фігурного вирізу та виступу розташованих на протилежних торцях дошки ламінату. Вимагає ідеально рівної поверхні основи та досить посередньо витримує значні механічні навантаження.
- Замок Click. Вирізка та виступ мають особливу форму (під кутом 45), що забезпечує більш надійне та міцне з'єднання, а також швидкий монтаж. Ціна цього ламінату дещо вища, але вона повністю окупається довговічністю покриття.
Наявність фаски
Фаска – невелике заглиблення по краях ламелі. Вона виконує декоративну функцію. За наявності фаски ламінат може імітувати поверхню паркетної дошки. Використання фаски маскує стики панелей, перешкоджає їх деформації під впливом вологи.
Однак не варто використовувати ламінат з фаскою у приміщеннях з підвищеною вологістю – ванною кімнатою, лазнею, сауною. У такому випадку вода може накопичуватися в поглибленнях.
Дизайн
Сучасні технології виробництва надають необмежені можливості фантазії дизайнера. Можна купити ламінат в інтернет-магазині, щоб зробити приміщення більш затишним, візуально збільшити або розширити. Існують різні види малюнка для ламінату:
- Під дерево. Найбільш поширена текстура. Поверхня таких ламелей може навіть мати мікрорифлення для максимальної схожості з поверхнею деревини.
- Під камінь. Зображення може бути як монолітним під граніт, базальт, діабаз, так і з більш складним візерунком - під мармур або мозаїку.
- Під метал. Досить популярний дизайн, який використовується в "технологічних" стилях оформлення інтер'єру: ганьби-тік, лофт і т.п.
- Під шкіру. Імітує шкіру змії або крокодила, відрізняється виразною текстурою.
Кількість смуг
- Односмугові. Зовнішній вигляд імітує підлогу з широкої монолітної дошки. Створюють відчуття справжнього дерева. Такий ламінат може візуально розширювати простір у приміщенні.
- Двосмугові. Створюють нейтральний фон покриття для підлоги, використовуються найчастіше в спальнях і вітальні. Так само добре виглядають як у великих, так і в маленьких приміщеннях.
- Многосмугові. На поверхню наноситься зображення тонких планок деревини. Імітують покриття "під паркет". Добре поєднуються як з великогабаритними, так і з досить компактними меблями, частіше використовуються в приміщеннях невеликого розміру або обмежених габаритів: кухні, коридори вітальні.
Купити ламінат для підлоги в Києві та Україні
У нашому інтернет-магазині Ви можете купити ламінат для підлоги в Києві від провідних світових виробників. Ми представляємо широкий асортимент підлогових покриттів, які можуть бути використані як у житлових, так і комерційних приміщеннях.
Шоуруми нашої компанії представлені у Києві та Одесі, там же придбаний на сайті товар можна отримати самовивозом. Проте замовити ламінат в Україні можна з доставкою по всій території країни. Ми співпрацюємо з компанією «Нова Пошта», яка здійснює відправку товару до будь-якого населеного пункту України.