На що варто в першу чергу звернути уваги при купівлі ламінованого підлогового покриття в офіс, щоб максимально продовжити термін його експлуатації та зберегти природні зовнішній вигляд.

Перше питання, яке постає при ремонті офісних – це як обрати якісне підлогового покриття. Покриття для такого роду приміщень має відповідати всім нормам та вимогам якості та безпеки, а також має бути гіпоалергенне та екологічне.

Під всі ці характеристики звісно підходить ламіноване підлогового покриття. Однак саме покриття має доволі багато різноманітних технологічних характеристик: клас міцності, матеріал та технологія виготовлення, товщина, простота монтажу і так далі.

Дивлячись на це все обрати ламінат для офісного приміщення не підготовленій людині може бути важко. Однак нижченаведені рекомендації точно допоможуть вам розібратися у такому покритті, як ламінат та зробити правильний вибір.

Якщо ви бажаєте, щоб ваша підлога прослужила багато років та зберегла первозданний зовнішній вигляд, при виборі варто запам’ятати декілька головних правил:

  • Клас міцності та зносостійкості (чим вище клас – 31,32, 33, 34 – тим довше ви будете насолоджуватися якістю ламінату)
  • Колір також грає важливу роль, адже чим він світліший, тим скоріше він втратить свій товарний вигляд. Тому зазвичай рекомендують обирати темні, неоднорідні відтінки.
  • Глянцеві покриття також являються проблемними при високій прохідності (яка зазвичай і буває в офісах). Будь-які механічні пошкодження або подряпини відразу будуть помітні.
  • Для створення стильного дизайну бажано, щоб колір ламінату був на кілька тонів темніше ніж дерев’яні меблі, які є в офісному приміщенні.

Також важливим параметром ламінату, який точно необхідно брати до уваги при виборі, являється його товщина. Відповідно чим товстіший ламінат, тим міцніше та довговічніше буде напільне покриття. Тому для офісу оптимальним варіантом буде ламінат товщиною від 8 міліметрів.

Обираючи ламінат для офісу, необхідно надавати перевагу покриттю з більш щільною основою. У ламінату вона може бути виконана з HDF, ДСП або МДФ. Для комерційних приміщень, таких як офіс з високою прохідністю, перший варіант підходить краще за все, оскільки він має більшу щільність.

Для офісів підходить 31, 32 та 33 класи зносостійкості. Саме ці класи призначені для комерційних площ. Термін його експлуатації – від трьох років і більше. Якщо він використовується в домашніх приміщень, то термін його використання значно збільшується і може досягати 15-20 років.

31 клас зносостійкості більше підходить для невеликих офісів, де щодня знаходиться невелика кількість людей. Такий ламінат буде служити 2-3 роки. Це найбільш популярний клас зносостійкості. Його зазвичай обирають для особистих кабінетів та невеликих офісних приміщень.

32 клас підходить для офісів та комерційних приміщень з невеликим навантаженням та невеликою прохідністю. Термін служби такого матеріалу близько 3-5 років.

33 клас зносостійкості найбільш міцний. Він призначений для комерційних приміщень з інтенсивними навантаженнями. Однак такий ламінат можна стелити та у звичайних офісах. Тоді термін його експлуатації зросте до 10 і більше років.

34 клас зносостійкості надзвичайно міцний. Зазвичай таке покриття використовують на виробництвах. Однак ніхто не забороняє вам постелити таке покриття в офіс. Тоді термін його використання може сягнути й 20 років. Утім вам вирішувати чи ви не будете змінювати дизайн приміщення стільки років підряд.

Знаючи клас ламінату, залишається лише обрати стиль та колір матеріалу. Магазини пропонують безліч варіантів – від нестаріючої класики до незвичайного ультрамодного дизайну. Однак, якщо ви вирішили робити все самі, то рекомендуємо перед цим проконсультуватися зі спеціалістами у відповідних магазинах. Вони точно порадять вам відповідні варіанти за ціною та якості й точно підкажуть, який ламінат підходить для самостійного непрофесійного монтажу.

Таким чином, прислухаючись до простих правил, можна не лише максимально продовжити життя ламінату, але і з його допомогою створити незвичайний та оригінальний дизайн.