Покриття стійке до зносу, але з плином часу на гладкій поверхні утворюються подряпини, риски, смуги, відколи, тріщини, здуття. Можливість появи таких ситуацій зростає при неправильному монтажі ламінату або при ігноруванні правил його використання.


Як прибрати подряпини з ламінату


Щоб ламінат був як новим, ви зобов'язані розміщувати «килимки» під ніжки предметів гарнітура, коли ви будете їх рухати. Крім цього, ходите по ламінату в чистому взутті, так як піщинки на ньому приведуть до подряпини.
Найпростіший метод прибирання подряпин - застосування воскової крейди для невеликих подряпин і використання замазки для великих подряпин.


Прибирання неглибоких подряпин


Придбайте воскову крейду, який має аналогічний відтінок з ламінатом.
Почистіть підлогу пилососом. Замажте тріщинки восковим дрібному. Потім сухою ганчіркою приберіть зайвий віск і відполіруйте підлогу.


Ліквідація глибоких подряпин


Купуйте пасту з відтінком, ідентичним кольором ламінату.
За допомогою шпателя заповніть пастою великі тріщини. Протріть ламінат чистою тканиною, щоб стерти надлишок пасти. Залиште матеріал сохнути 2 години.


Як замінити одну дошку


1 метод - демонтаж ламінату.
Спочатку слід пропилососити покриття. Потім потрібно прибрати плінтус з найближчої стіни. Після розбирають дошки до тієї, яка має подряпини, відколи. Далі слід замінити цю дошку. Потім назад прикріплюють старі дошки і плінтус.
2 метод - заміна однієї дошки.
Одягніть захисні окуляри. Висвердлите побутовим дрилем дірочки в кожному з кутів поганий дошки, відступивши 10-15 мм від країв. Далі висвердлите дрилем дірочки вздовж довжини дошки з лівого і правого боку через кожні 25 см.
Олівцем і лінійкою накресліть лінію, яка об'єднає дірочки. Зробіть глибину різання циркулярної пилки такий, щоб вона була аналогічною товщині дошки.
Пропиляєте дошку по олівцевої межах, починаючи з центру. Різаком відріжте дошку по ширині, потім по довжині. Приберіть внутрішню частину дошки. Приберіть залишки старої дошки. Пропилососьте підлогу.
Різаком відріжте нижню частину замку у новій дошки по всім сторонам.
Намажте периметр нової дошки столярним клеєм, помістіть її на підлогу. Чистою ганчіркою витріть зайвий клей. Покладіть зверху вантаж.
Як не допустити появи зазорів між стиками ламінату
Покриття має звикнути до температури і вологості кімнати. Через це воно повинно полежати в кімнаті протягом 2 діб.


Укладайте ламінат на максимально рівну основу.


Що робити, якщо виникли зазори між стиками ламінату?
Якщо зазори невеликі, то можна в них помістити склад з деревним наповнювачем. Але так робити можна лише, якщо зазори невеликі.
Якщо зазори великі, то слід розбирати ламінат. Спочатку варто зняти плінтус. Потім прибирають дошки до місця з зазорами.
Після приймають дошки з зазорами. Оглядають їх замки. Якщо дошки хороші, то їх можна розкласти знову. Якщо дошки погані, то на їх місце поміщають нові.


Як правильно укладати ламінат, щоб не було зазорів


У магазинах є підкладки у вигляді рулонів і аркушів для ламінату. Вони збільшують можливість зберегти тепло в кімнаті, згладжують нерівності і горби на підставі. Вони глушать звуки.
Слід правильно з'єднувати дошки, інакше виникнуть щілини. Перед укладанням зчищають бруд і пил з гребенів і пазів. Якщо попалася дошка, яка має дефекти, тріщини, відколи, то її не використовують.
Якщо через якийсь час після монтажу з'явилися сильні зазори, які ширше 2,5 мм, то можуть бути проблеми з вологістю повітря. Ламінат змінює свій розмір в залежності від температури і вологості повітря, через це він обов'язково повинен бути перед укладанням акліматизований до умов в кімнаті.


Як ліквідувати маленькі зазори


Можна намазати пази клеєм, але необхідно переконатися, що дошки не приклеєні до основи чорнової підлоги. Але не забудьте, що ви згодом не зможете розібрати дошки, не пошкодивши їх.
Закриття великих зазорів
Можна замазати щілини пастою, видавивши її з шприца або перестелити ламінат.


Усунення здуття ламінату


Ламінат здувається після невірної укладання. Головна причина здуття ламінату - ні зроблено відступ між дошками і стіною. В результаті для розширення дощок немає місця.
Потрібно прийняти довколишню біля стіни дошку, відпиляти по її довжині брусок шириною 1-5 см. Розмістити назад. Якщо здуття все ще збереглося, то слід поставити на дошку вантаж і почекати 24 години.
Дошки не зможуть також розширюватися при зміні температури повітря в приміщенні, якщо плінтус прикріплений безпосередньо до ламінату. Ламінат не повинен бути прикріплений до плінтуса або основи підлоги.
При укладанні покриття між ним і стіною вставляють кілочки.


Що робити, щоб матеріал не розшаровується


Щоб покриття не розшарувалося, не радять мити його водою або розчином мила. Краще купити спеціальний засіб для очищення ламінату. Його наносять на підлогу, а потім протирають сухою неабразівной ганчіркою.