Вічна проблема ремонтів знайома майже кожній дорослій людині. Питання, які не дають спокою: з чого почати роботи, де купувати якісні та недорогі матеріали, на чому можна заощадити та головне як все швидко закінчити.


Відповіді на всі питання ми не дамо, але розповімо про найголовніше, на нашу думку – як вибрати якісне ламіноване покриття. А головне – це який взагалі буває ламінат, чим відрізняється і на що обов'язково треба звернути увагу при покупці.


Перше, про що варто подумати – це товщина ламінату, тому що саме з нею пов'язано багато помилок та міфів. Деякі люди помилково вважають, що саме від товщини ламінату залежить його зносостійкість, але це зовсім не так. Насправді товщина ламінату тільки побічно впливає на його характеристики та експлуатацію. Ламінат є абсолютно різної товщини, від 6 міліметрів до 14 міліметрів. Радимо вибирати оптимальний з точки зору ціна-якість ламінат товщиною 8 міліметрів.


Якщо взяти тонкий ламінат, тобто 6 міліметрів, то довго такий ламінат швидше за все не прослужить. Справа в тому, що підлога, на яку укладають ламінат, як правило не ідеально рівна й відповідно коли ви ходите, то на стик між двома планками покладають певні навантаження. Відповідно чим тонше ламінат, тим менше навантаження він здатний витримати. Таким чином якщо ви укладете 6 міліметровий ламінат, то з часом з дуже великою ймовірністю стики не витримають і розійдуться.


Тепер поговоримо про ту характеристику, яка впливає на зносостійкість, іншими словами клас ламінату. Клас зносостійкості ламінату позначається двома цифрами, наприклад 32 або 33. Перша цифра вказує на те, для якого приміщення більше підходить ламінат. Для житлового або комерційного приміщення підходить трійка, тобто якщо Ви обираєте ламінат для квартири, то Вас повинен цікавити 32 та 33 класи.


Друга цифра вказує на прохідність приміщень. Наприклад якщо це спальна кімната з низькою прохідністю, то для неї підійде 31 клас, якщо коридор, де прохідність висока, то там потрібен 33 клас.


Водночас ще однією досить важливою характеристикою ламінату є вологостійкість. З цією темою теж пов'язано багато помилок. Взагалі сам по собі ламінат – це вологостійке покриття (не плутайте з водостійким). Якщо, наприклад в центр дощечки налити воду, то в принципі ця вода швидше за все не вбереться, а якщо швидко прибрати рідину, то ламінат збереже первозданний зовнішній вигляд.


Але слабким місцем є саме стик ламінату, якщо на нього потрапить вода, то вона вбереться. Через те, що ламінат складається з паперу, він розбухне, буде горбатитися та розходитися. Відповідно якщо це більш дорогий та якісний ламінат, то по ідеї замки у нього будуть краще.
Але орієнтуватися тут тільки на ціну не зовсім правильно. Просто майте на увазі, що ламінат не варто укладати в приміщеннях, які схильні до впливу води, тобто на кухні та у ванні.


Ще одна найважливіша характеристика ламінату – це наявність або відсутність фаски. Ви напевно помічали, що одні дощечки мають строго прямокутну форму, а інші – трохи скошені кромки. Це і є фаска – невеликий скіс краю ламінатної дошки, одержаний за допомогою особливої ​​технології пресування.


При з'єднанні ламінатних планок, що мають скошені кромки, між ними утворюється невелика западина. В результаті виходить імітація більш дорогої дерев’яної підлоги. Наявність зрізаних кутів на планках істотно розширює дизайнерські можливості при укладанні підлогового покриття.


Іноді виникає питання – навіщо потрібна фаска на ламінаті, адже здається, що в западинах між ламелями будуть накопичуватися забруднення та волога, що неминуче призведе до руйнування планок. Але це зовсім не слушна думка. Глибина скосів на планках не перевищує 3 мм, і будь-які забруднення із западин легко усуваються з використанням пилососа.


При купівлі ламінату потрібно зважити всі перераховані вище критерії аби він прослужив довго та був легким в експлуатації. Тому зверніть увагу не лише на ціну, а й на умови приміщення, в яких буде покриття. Якщо Ви будете слідувати нашим порадам, то стовідсотково оберете якісний та практичний ламінат.