Перед тим, як обирати ламінат, подумайте, які існують особливості експлуатації підлогового покриття для приміщення, де ви збираєтеся його встановлювати. Насамперед мають значення такі показники як:

  • навантаження на підлогу
  • її прохідність
  • рівень вологості
  • наявність чи відсутність теплої підлоги

Все вище перераховане накладає певні особливі вимоги до підлогового покриття. Відповідь на питання, який ламінат найкраще підійде для вас буде залежати від того приміщення, в яке ви плануєте його укладати.


Зараз ми розглянемо різні приміщення у звичайній квартирі та пояснимо чому для однієї кімнати варто обрати такий ламінат, а для іншої – інший. Річ у тому, що різні кімнати по різному експлуатуються, відповідно і якості ламінату можуть суттєво відрізнятися в залежності від кімнати.

Який ламінат обрати для житлової кімнати.

Перед тим, як почати обирати підлогового покриття для звичайної житлової кімнати, вітальні, наприклад або спальної  варто визначитися з загальними дизайном оформлення кімнати. Це треба зробити для того аби відтінок поверхні декору підлогового покриття відповідав загальному стилю кімнати, який ви обрали.


Для житлових кімнат велике значення має шумоізоляція. Ви можете обрати спеціальну звукоізоляційну підложку, яка значно допомагає прибрати зайві звуки, однак вартує таке задоволення зазвичай дорожче.


Покриття з ламінату, хоч і менш екологічне, аніж із натурального дерева, однак воно більш стійке до зміни вологості в приміщені, до точкових навантажень та стирання. Також таке покриття набагато доступніше за ціною та простіше у догляді.


При купівлі ламінату для житлової кімнати також мають бути дотримані такі критерії: міцність, оскільки меблі будуть давати чимале навантаження на підлогу, висока якість, що передбачає довгий термін придатності, у випадку з наявністю дітей чи тварин звичайно екологічність, що визначається у матеріалах, з яких виготовляють ламінат. Тому вартість такого ламінату буде дещо вища.

Який ламінат обрати для кухні.

Кухня вимагає екологічного та простого у догляді підлогового покриття. Зазвичай багато людей надають перевагу плитці або керамограніту у якості покриття на кухні. Однак, якщо ви вирішили постелити ламіноване покриття, то краще обирайте ламінат 32 або 33 класу зносостійкості.


При купівлі ламінату на кухню постає питання: зекономити та придбати вологостійкий ламінат чи потурбуватися про довгий термін придатності та обрати водостійкий. Відповісти на це запитання легко, якщо більш детально розібратися в чому різниця. Вологостійкий ламінат на кухні не вбереже вас від можливих протікань, а водостійкий ламінат впорається із завданням на всі 100%.


Також на ламінованому покритті для кухні має бути спеціальний захист на замках від проникнення вологи та рідини.


Краще за все для кухні підійдуть фактурні дизайни, наприклад з декором під дуб, оскільки на природних породах менше помітні плями та розводи.

Який ламінат обрати для коридору.

Ламіноване покриття для коридору виглядає дуже натурально та ефектно. Головною особливість таких приміщень як коридор є те, що у ньому висока прохідність. Також саме коридорні приміщення потребують частішого прибирання та догляду, саме тому тут краще за все підійде ламінат 33 або 34 класу з гладкою поверхнею та стійкістю до великих навантажень.


Якщо ви досі плутаєте як правильно підібрати клас ламінату для того чи іншого приміщення, то простіше всього запам’ятати, що чим вище значення класу, тим більша міцність, зносостійкість й відповідно вартість такого матеріалу.


Також на міцність ламінату впливає товщина ламелі. Товщина ламелі буває від 7 мм до 12 мм. Яку товщину обрати залежить від стану основи ламінату та навантаження на підлогу. Відповідно, чим товще ламінат, тим він і міцніше та дорожче. Тому підлогове покриття максимальної товщини рекомендують підбирати в приміщення зі значним навантаженням на підлогу, наприклад на виробництво.

Який ламінат підійде під теплу підлогу у квартирі.

Пам’ятайте, чим товще покриття, тим менше тепла дійде до його поверхні. Для теплої підлоги підходить ламінат з невисокими теплоізоляційними характеристиками.

Також оптимальним варіантом є стрижнева та плівкова інфрачервона підлога.