Історія появи ламінату
Ламінат є одним з найбільш затребуваних видів підлогового покриття. Він застосовується практично повсюдно, але сучасні моделі істотно відрізняються від більш ранніх прототипів. Сьогодні можна купити ламінат, який відповідає високим стандартам якості і має відмінні характеристики. Але як створювалося це підлогове покриття і яку пройшло еволюцію, спробуємо розібратися.

Як з'явився ламінат
Перший виробник ламінату шведська компанія Persorp AB. Ще на початку 50-х вона почала випускати ламіновані поверхні для кухонних меблів. У 1977 році на шведському ринку з'явився перший ламінат, але висока ціна не дозволила йому завоювати широку популярність.

Пізніше компанія модернізувала технологію, а в 1989 році громадськості була представлена ​​перша комерційна марка ламінату під назвою Pergo. У виробника було багато конкурентів, але до 1991 року він вважався монополістом в області виробництва ламінованих підлог.

Яким став ламінат в 21 столітті
У порівнянні з прототипами минулих років сучасний ламінат виглядає дещо інакше. Він має більш високі експлуатаційні характеристики, такі як:

висока міцність;
довговічність;
стійкість до пошкоджень;
екологічна безпека;
стійкість до впливу вологи;
широкий вибір структур, відтінків.
Сучасний ламінат для квартир являє собою багатошарове покриття. Він має кілька видів зносостійкого покриття і різні класи.

Структура ламінованої підлоги
Ламіновані панелі виробляються з якісних матеріалів, які відповідають усім вимогам екологічної безпеки. Покриття складається з 4-х шарів:

Захисний шар - акрилова або меламиновая плівка, яка захищає плиту від пошкоджень.
Декоративний шар - оброблений папір, яка імітує дерево, кераміку і інші матеріали.
Основа - щільна HDF плита, яка відрізняється зносостійкістю, міцністю.
Нижній шар - папір, просочена смолами, яка дозволяє стабілізувати панелі і захистити їх від впливу вологи.
Деякі виробники додають до нижнього шару підкладку, що забезпечує звукоізоляцію.

Класи ламінованого покриття
Ламінат класифікують за міжнародним стандартом EN13329. Весь асортимент ламінованих підлог можна розділити на дві категорії - для комерційної та побутової експлуатації.

У комерційній сфері застосовують ламінат класу 33 або 34. Клас 33 підходить для приміщень з низьким рівнем навантаження, а 34 для приміщень з інтенсивним навантаженням. Для побутової експлуатації підходить ламіноване покриття 31 і 32 класу.

зносостійкість покриття
Однією з найважливіших характеристик для споживача вважається далеко не розмір покриття, а його зносостійкість. Сучасний ламінат класифікують за міжнародним стандартом EN13329.

Покриття класу AC1, AC2 і AC3 підходить для побутового застосування. Воно розраховане на експлуатацію в умовах середніх навантажень. Для укладання в комерційних приміщеннях підходить ламінована підлога класу AC4 і AC5, який витримує навіть інтенсивну експлуатацію.

Вологостійкість ламінованої підлоги
Якісний ламінат відрізняється стійкістю до дії вологи. Основою для даного виду покриття найчастіше є HDF-плита щільністю 800-1050 кг / м3.

У виробництві основи для ламінату застосовується деревне волокно, спеціальні просочення і особлива технологія пресування під високими температурами. Саме тому сучасні ламіновані підлоги мають рівень вологостійкості рівний 5-6%, що практично повністю виключає згубний вплив вологи.

Де купити хороший ламінат для будинку або офісу
Якісне покриття для побутового або комерційного застосування можна купити в магазині Woodler. Ми пропонуємо більше 2000 варіантів настилу з різними типами замків. У нас можна купити в Києві, Одесі та інших містах. При необхідності ми доставимо зразки на об'єкт, щоб ви могли підібрати потрібний декор. Оплатити покупки можна готівковим або безготівковим розрахунком. Є можливість оформлення розстрочки.