Ламінат зараз - одні з найбільш оптимальних варіантів підлогового покриття. Укладання ламінату - відносно простий процес, який реально провести і самостійно. При цьому важливо дотримуватися кількох правил. Зокрема, матеріал укладають виключно на рівну поверхню з максимально допустимими перепадами в 2 мм.

Технології монтажу ламінату

Технологія укладання може бути замкової або клейовий. Бесклеевой монтаж найпростіший -досить вирівняти підлогу і з'єднати між собою дошки ламінату простим замикання. Така підлога - ремонтопридатний: при необхідності пошкоджену ділянку можна замінити. Клейовий монтаж передбачають фіксацію дощок спеціальним складом. Він підвищує надійність і вологостійкість покриття.

Етапи укладання ламінату

Спрощено всі роботи з укладання ламінату можна поділити на такі етапи:
підготовка статі. Вирівнювання поверхні за допомогою спеціальних сумішей. В результаті підлога повинна бути рівним і обов'язково міцним;
· Укладання підкладки. Асортимент підкладок великий: є звукопоглинальні, теплоізоляційні, вологостійкі. Вибір залежить від умов приміщення;
акліматизація підлогового покриття. Ламінат має полежати мінімум 48 годин в приміщенні, де буде проходити монтаж;
· Укладання ламінату - її здійснюють рядами. Кожен ряд починають, відштовхуючись від попереднього.
Інструмент і матеріали для укладання ламінату

Для виконання робіт необхідні монтажні клини, кутник, гумова киянка, електричний лобзик або в якості альтернативи - ножівка, обценьки. Останній необхідний для підтягування крайніх дощок. Також необхідно купити підкладку, плінтуси з кріпленнями, а для клейового монтажу варто вибрати відповідну суміш.

Укладання ламінату по діагоналі

Цей спосіб один з найпоширеніших, що дозволяє продемонструвати всі декоративні переваги підлогового покриття. Для монтажу підійдуть широкі довгі дошки з замковими з'єднаннями. Укладання починають біля вікна з дальнього кута. Оптимальний кут нахилу - в межах 30-45 градусів. У порівнянні з горизонтальною укладанням, цей монтаж призводить до підвищеної витрати матеріалу (+ 10%), але у професіоналів це показник становить + 5%. Серед переваг діагональної укладання: приміщення стає більш просторим, а процес монтажу настільки простий, що з ним впорається будь-яка людина.