Ламінат – це модне та затребуване підлогове покриття на світовому ринку підлогових покриттів, який можна купити за оптимальну ціну. Матеріал має безліч переваг для використання, на які треба звернути увагу при покупці.  Серед них виділяють:

  1. Екологічно чистий.
  2. Стійкий до стирання.
  3. Вологостійкий і ударостійкий.
  4. Має різні формати планок.
  5. Реалістично імітує структури різних матеріалів.
  6. Підходить під системи тепла підлога і практично всі типи приміщень.

Купити ламінат можна недорого, а його термін служби вище, ніж у більшості дорогих аналогів, таких як натурального паркету.


Скільки коштує ламінат в Україні


Ціна за квадратний метр ламінату залежить від багатьох параметрів, а саме від бренду, класу і експлуатаційних характеристик. Тому, щоб підібрати якісне покриття для підлоги з найкращим співвідношенням ціни і якості, слід обов'язково детально розібратися в цій темі.
Вартість ламінату в Україні на 2021 рік коливається в діапозоні від 182 грн. до 1625 грн. за м.кв. Ціна доставки залежить від відстані та обсягу, однак у багатьох брендів є безкоштовна доставка.


Популяні бренди ламінату 2021 – це Kaindl, Classen, Egger, Balterio, Tarkett, Kronospan, AGT, EuroHome, HARO, Krono Original, Kronopol та Parador.
Обираючи ламінат для різних приміщень потрібно звернути увагу на різні його характеристики, які допоможуть продовжити термін експлуатації та позбавлять вас від додаткових витрат на ремонтні роботи в майбутньому.
 
Отже, обираючи ламінат для кухні чи ванної кімнати вам варто звернути увагу на такі показники: високий рівень міцності, зносостійкості та водостійкості. Така необхідність пояснюється тим, що підлога в цьому приміщенні постійно піддається впливу вологи, а іноді й великої кількості води. Відповідно ціна на якісний ламінат для кухні буде значно вище аніж для інших приміщень.

Варто ще зазначити відмінність між вологостійким ламінатом та водостійким. Вологостійкий ламінат на кухні не вбереже вас від можливих протікань, а водостійкий ламінат впорається із завданням на всі 100%. Тому відповідно коштує водостійкий ламінат дорожче, ніж вологостійкий, але прослужить він набагато довше, завдяки поліпшеному захисту від впливу як гарячої, так і холодної води.


Якщо вам потрібен ламінат для житлового приміщення, вітальні чи дитячої кімнати варто звернути увагу на наступні показники: стійкість до стирання та подряпин, міцність, оскільки меблі будуть давати чимале навантаження на підлогу, висока якість, що передбачає довгий термін придатності, водостійкість, у випадку з наявністю дітей чи тварин та звичайно екологічність, вмісту шкідливих речовин та анти алергенний, що визначається у матеріалах, з яких виготовляють ламінат.


Щодо ламінату для офісних та виробничих приміщень рекомендуємо підбирати міцні, довговічні покриття, які здатні витримувати велику прохідність людей та серйозні навантаження. Серед важливих критеріїв зверніть увагу на:

  • високий рівень зносостійкості, що забезпечить тривалий термін служби. Придбавши дорогий та якісний ламінат один раз ви надовго забуваєте про його ремонт чи демонтаж;
  • виготовлений з екологічно чистих та анти алергенних матеріалів, у зв’язку з чим не шкодить здоров’ю працівникам, які багато часу проводять в офісі;
  • також варто враховувати кількість працівників в офісі, габаритність та вагу меблів, щоб вибрати ламінат високої прохідності та обов’язково поверховість офісу, щоб вибрати водостійкий ламінат та уникнути підтоплення;
  • стійкий до стирання, впливу сторонніх предметів та подряпин;

має антистатичне покриття, тобто не ковзає та є пожежобезпечним.
Також немало важливим критерієм ламінату для будь-яких приміщень є сумісність з системами теплої підлоги, якщо ви плануєте її встановлювати. Він обов’язково має підходити під одну з цих систем: плівкова або водяна.


Якщо дивитися з естетичної точки зору, звичайно важливо для ламінату широкий асортимент кольору, дизайну та текстур, щоб ламінат як зовнішньо, так і на дотик мав потрібну вам текстуру: плитка, дерево чи інше обирати вам.
Отже, підібрати ламінат будь-якого приміщення не так і просто, однак дотримуючись цих порад ви точно зробите вдалу покупку.