Вибір підлогового покриття – одне з першочергових та найважливіших завдань під час ремонту. А вибір хорошого та якісного ламінату для Вашої квартири – справа не така вже й проста, як може здатися спочатку. Щоб гарантовано не прогадати з покупкою, рекомендуємо звернути увагу на наступні параметри:
Наявність фаски. Фаска – це невелике заглиблення на торцях ламінатних дощок. У разі, якщо підлога не відрізняється ідеально рівністю, слід віддати перевагу ламінату з фасками. Вони візуально згладять поверхню завдяки промальовуванні кордонів кожної дошки. При відсутності фаски підлогу буде здаватися монолітним.
Клас ламінату. Мабуть, найважливіший показник в даній категорії. Нижчим класом ламінатної дошки являє 31 – такий ламінат, при укладанні в приватному будинку, прослужить не більше десяти років. Вищим же класом є 34-й – ці дошки здатні витримати до 30 років експлуатації в приватному будинку і до 7-15 років в комерційних і багатолюдних приміщеннях.
Декор і структура. З декором ламінату все просто – слід вибирати найбільш підходящий під інтер'єр колір та малюнок. А ось зі структурою все набагато цікавіше. Існують ламінатні дошки з гладкою поверхнею і з тисненням під дерево і натуральну шкіру. Рекомендуємо звертати увагу саме на рифлені моделі, оскільки гладкий ламінат менш ергономічний при повсякденному використанні.
Товщина дошки. Бюджетний ламінат має у середньому параметри товщини – близько 8-10 міліметрів. Все, що менше або більше, коштує набагато дорожче. Товсту ламінатну дошку рекомендується вибирати в тому випадку, якщо в кімнаті передбачається наявність важких меблів або побутової техніки.
Вологостійкість. Максимально допустиме значення вологопроникність ламінату становить 18%, проте в преміальних варіантах цей параметр дорівнює 7-12%. Відповідно, чим менше вологопроникність, тим стійкішою до сприйняття рідин є ламінатна дошка.