Театр починається з вішалки, а квартира з підлоги. Красиве покриття для підлоги - основа якісного та комфортного житла. Прекрасний вибір - ламінат. Тим більше, що викладати підлогу з ламінату простіше, ніж збирати конструктор.

Сучасний ринок будівельних матеріалів пропонує найширший спектр ламінату на будь-який смак. По суті лицьова частина ламінату є високоякісною фотографією. Тому вона гранично реалістично передає структуру поверхні будь-якого матеріалу або породи дерева.

Для підлоги в кухні можна взяти ламінат, що імітує керамічну плитку.

Оскільки кухня - це те місце де найчастіше падають на підлогу різні предмети, бажано вибирати ламінат високого класу міцності, як правило 34. Товщина пластин такого ламінату буде 10-13 мм.

Для підлоги в кімнатах можна вибирати імітацію паркету або дерев'яного масиву. Клас міцності може бути нижче. Але якщо підставою служить не бетонна стяжка, а старий скрипучий пол, то краще також пластини товщиною 10-12 мм. Імовірність скрипу буде мінімальною. Тепер про збірку такого статі. Ламінат настилають на тверде щільне підставу (бетонна стяжка, дерево, товста фанера і т.п.). На підставу викладається спеціальна амортизує підкладка (тонкий поролон, пробкові пластини або пластини з полістиролу).

Підкладка продається разом з ламінатом. До кожної упаковці пластин ламінату прикладається інструкція по з'єднанню пластин між собою. Торцеві сторони пластин виконані у вигляді спеціальних замків, які дуже міцно і без зазору з'єднують пластини між собою. У хорошого ламінату замки покриті тонким шаром воску, що робить таку підлогу повністю водонепроникним. Для з'єднання пластин досить ввести під невеликим кутом виступаючу частину замку на бічній стороні черговий укладається пластини в приймальний паз вже покладеної і з невеликим притискним зусиллям укласти її горизонтально. В не дуже зручних місцях (як правило у краю стіни) притискати пластину руками буде незручно і в стикувальному шві може з'явитися зазор. В цьому випадку потрібно використовувати невеликий гумовий молоток. Постукувати бажано не по замку на протилежному до стикується стороні пластини (вона може розкришитися), а через дерев'яну рейку.

Ідеально, якщо це буде обрізок укладається ламінату з таким же замком. У складних місцях, наприклад, в місці проходження труб опалення або овальних кутах, спочатку з картону або щільного паперу вирізують трафарет потрібної форми. Потім з цього трафаретом обрізають пластину і укладають її на місце. Ламінат легко ріжеться ножівкою з дрібним зубом або електролобзиком. Викладений з ламінату підлога є жорсткий суцільний масив, який схильний до незначного температурного розширення. Тому при укладанні підлоги з ламінату необхідно дотримати два простих правила.

По-перше між краями ламинатного масиву і стінами повинен бути зазор 1-1,5 см.

По-друге, плінтус кріпиться тільки до стіни. Успіхів!