Серед всіх популярних нині натуральних і штучних підлогових покриттів немає такого матеріалу, який би не мав хоча б один, може бути невеликою, але недолік.
Наприклад, природний камінь холодний і небезпечний.

Паркет або дошка для підлоги шпунтована погано переносять зволоження. До того ж, висихаючи, вироби з деревини коробляться і тріскаються, а також вимагають періодичного нанесення мастики або лакофарбових матеріалів.

Лінолеум також деформується при намоканні. Його дуже легко подряпати, з часом зношується малюнок, змінюється колір.

Звичайний ламінат на основі пресованого паперу або тирси теж погано переносить надмірне зволоження. Папір або тирсу вбирають воду, а матеріал деформується. Не рятують навіть кілька шарів захисного і декоративного покриття.

Ось тому відомі світові виробники безперервно працюють над створенням досконалого підлогового покриття, час від часу поставляючи на ринок будівельних матеріалів чергову модну новинку. Однією з них є ламінат на основі ПВХ.

Ця вдосконалена різновид ламінату не має в своїй основі ні паперу, ні тирси. Замість них використовується сучасна модифікація полівінілхлоридної плівки, більш міцна і не несе загрозу здоров'ю людини, як це було на ранніх етапах виробництва ПВХ. Більш того, цей полімер строгими європейськими стандартами допускається до використання в якості матеріалу для тари харчових продуктів.
Але найсильніше вражають властивості полівінілхлоридної основи ламінату відштовхувати вологу.

Матеріал не тільки не всмоктує воду, він навіть нею не змочується. Тому ламінат на основі ПВХ без проблем переносить вологе прибирання і витримує аварійне підтоплення, не змінюючи своєї фактури і кольору.
Використання полівінілхлориду в якості основи - це, безумовно, вдала знахідка, але, виявляється, половина інших позитивних якостей цього виду ламінату викликана його пористою структурою. Саме численні пори, що нагадують мініатюрні канали, забезпечують цьому міцному матеріалу легкість, в кілька разів зменшують коефіцієнт теплопровідності і відчутно поглинають шуми.

Крім цього, завдяки будові крайок, які передбачають з'єднання «в замок», панелі ламінату дуже легко укладати. Досить забезпечити рівну поверхню, і монолітність підлогового покриття гарантована. Що ще важливо, ламінат на основі ПВХ допускає демонтаж і повторну укладання. На якості підлог це ніяк не позначається.

І ще одна несподіванка: якщо купити ламінат цього виду, то при уважному розгляді кромок панелей можна виявити ущільнювальні прошарку з полімерного матеріалу, що володіє на порядок кращими якостями, ніж проста гума. Це додатковий рівень захисту підлогового покриття від руйнівного впливу вологи, а також від попадання пилу і сміття.

Ламінат на основі ПВХ успішно переносить не тільки зволоження. За зносостійкості матеріал віднесений до категорії підлогових матеріалів комерційного використання, тобто, рекомендований для монтажу в установах з високою інтенсивністю експлуатації, наприклад, в кафе і супермаркетах. Тому в умовах звичайної квартири такий ламінат прослужить не одне десятиліття.

Яскравим представником ламінату на полівінілхлоридної основі є відомі бельгійські панелі Aqua-Step, вже не один рік впевнено продаються на європейському та вітчизняному ринку. Ціна ламінату такої якості цілком виправдана і компенсується багаторічною експлуатацією, а купити ламінат дешево Ви зможете в наешм інтерент - магазині.