Дитяча кімната - це особливе приміщення в будинку або квартирі. Незважаючи на те, що малюк ще не розбирається в дизайні і красі, він повинен відчувати себе затишно і безпечно. Саме підлогове покриття і відповідає за його перші переміщення.

Починати вибір статі в дитячу кімнату слід з основних критеріїв:

Екологічність. Дана властивість вказано першим неспроста, адже діти, на відміну від дорослих, проводять на підлозі масу часу. Тому підлогове покриття повинне бути якісним, натуральним, без надлишку хімічних речовин в складі, неприємного запаху.
Безпека. Пол не повинен бути слизьким або занадто рельєфним! Чим зернисту поверхню - тим краще. У той же час покриття повинне мати мінімум вигинів, рельєфів, стиків.
Простота в догляді. Щоб підтримувати потрібний рівень гігієни - підлогове покриття доведеться часто мити. Вологе прибирання передбачає вологостійкість матеріалів, рівну поверхню без пор і зазорів.
Міцність. Підлогове покриття в дитячій кімнаті буде піддаватися навантажень і зносу набагато більше, ніж в інших кімнатах. На нього будуть впливати тертя, рідини, абразиви та інше. Тому підлога повинна бути міцним, зносостійким, із захисним покриттям від стирання.
З огляду на всі перераховані критерії, вибирати випливає з ламінату, масивної дошки, пробки, ПВХ плит. Ці покриття для підлоги добре миються, не ковзають, досить теплі і абсолютно безпечні для малюка будь-якого віку.

Види і характеристики матеріалів

Безсумнівно, дерево - це найкращий матеріал для дитячої кімнати: натуральний, красивий і безпечний. При належному догляді зможе прослужити не один десяток років. Проте, вартість укладання дерев'яної підлоги досить висока, тому дозволити собі таке оформлення зможе не кожен.

Ще один натуральний матеріал - це пробка. Таке підлогове покриття м'яке і дуже тепле, відштовхує вологу і пил, легко миється і очищається різними способами. Втім, все ж потрібно враховувати один суттєвий недолік - пробка має властивість деформуватися від занадто важких і гострих предметів. Тому більше підійде для дитячої кімнати дитини віком до 3 років.

Ламінат - один з хороших варіантів. Покриття довговічне, привабливе і безпечне. Проте, може набухати при тривалому контакті з водою і будь-якими іншими рідинами, які дитина може розлити на підлогу. Тому ламінат буде до речі для укладання в дитячу кімнату для підлітків - від 10 до 16 років.

ПВХ-плитка - найкращий варіант для дитячої кімнати. Це простий і недорогий матеріал, швидко монтується і при необхідності замінюється на новий повністю або частково. ПВХ-матеріал не боїться вологи, механічного впливу, частого прибирання, іншого. Виробники пропонують найрізноманітніші варіанти оформлення ПВХ-панелей - яскраві, барвисті, з дитячими малюнками та героями мультфільмів, під натуральні матеріали. Навіть якщо один або два сегмента вийдуть з ладу, можна самостійно розібрати підлогу в потрібному місці і замінити їх.