У сучасному світі кожен третій чоловік вибирає в якості напольного покриття в домені або квартирі саме ламінат. Все тому, що матеріал прочний, привабливий, на 80% забезпечений природними компонентами.

За детальним оглядом ламінат багатослойний і дуже плоский. Для його виробництва застосовуються різні форми обробних плиток ДСП і ДВП. Качественний ламінат з великим терміном експлуатації має 4 слова:

Нижній шар (меламін). Основа придає плиту ДСП (або ДВС) більшу надійність, запобігає деформації, забезпечує підтримку віддачі води та будь-яких жидкостей.
Основа. Слой з плоской плитки ДСП або ДВС. Вона визначає прочність виробів, влагостійкість, стійкість до навантаження, звукоизоляцию, прочее. Даний шар відповідає надійності з'єднань і має різні замкові системи. Толщина основного слова зазвичай становить 5 - 10 мільйонів.
Декоративний малюнок. Це найтонший тонкий шар, виготовлений з паперу, на поверхню якої нанесений певний малюнок. Расцветки і зображення можуть імітувати деревину, камінь, кожу, прочее.
Защитное покриття. Це верхній шар у полсантиметрі, що складається з унікальної акрилової смоли. Служите захищеною декоративною слоєю - захищає від хімічних або механічних пошкоджень, захищає колір. Некоторие відомі виробники при виробництві застосовують потужні електронні лучі, що дозволяє підвищити якість виробів у розрізі.
У процесі виробництва під впливом високих температур і передач всі 4 слова прочно «спрессовываются» між собою, утворюючи єдине цільне виділення - панель ламінату.

Основні види та відмінність ламінату

Збільшують більше десяти відів ламінату, кожен з яких відрізняється особливим рівнем прочності та одноносистості, призначенню, формою, типом замка, прочим.

Ламінат відрізняється за дизайном поверхні:

класична дерев'яна поверхність;
состаренное дерево;
текстура, рельеф;
глянець, масляне дерево;
натуральна поверхність;
вощеная поверхность.
Доски ламінату бувають прямоугольними або у відео плитках. Між собою кажда панель з'єднується замками двох типів - Lock або Click.

Ламінат ділиться на три класи вищості:

клас 21 - призначений для розміщення приміщень з низьким рівнем прохідності;
клас 22 - може використовуватися в спальнях, гардеробних;
клас 23 - середній термін служби, підходить для прихожей, коридора, готельного;
клас 31 - перехідний варіант для домів, де проживають більші сім'ї;
клас 32 - покриття може бути використано для невеликих офісів із середньою прохідністю;
клас 33 - перехідний варіант для дому, а також офісу;
клас 34 - «спортивне» покриття для домів та офісів з великим рівнем прохожих.
Каждий з класів має свою цінову категорію, але він не може бути виконаний і не за прямим призначенням. До прикладу, для людей, які роблять ремонт в 7-10 років, повністю підходить ламінат середнього класу та в середньому ценовому діапазоні.

Переваги використання

Наповне покриття у вигляді ламінату використовується підвищеним спросом, оскільки має ряд позитивних характеристик:

Пожаростойкий матеріал.
Прост в уходе.
Можна використовувати в приміщеннях з високою власністю.
Низька вартість.
Простота укладання дозволяє швидко та без праці класти ламінат своїми руками, навіть не маючи досвіду та особливих знань у цій сфері. Но краще користуватися послугами професіоналів.