Підбираючи підлогове покриття для квартири або будинку, багато розмірковують, що краще - паркетна дошка або ламінат, і чому віддати більшу перевагу в підсумку. Відразу обмовимося, що однозначної відповіді на це питання немає. Однак допоможемо розібратися, перерахувавши властивості і переваги двох типів покриттів.

Особливості паркетної дошки

Паркетна дошка - багатошаровий матеріал, що складається, найчастіше, 3-ех верств. Причому, середній шар розташований поперек волокон нижнього і верхнього шарів. Це забезпечує додаткову стабільність. Переваги паркетної дошки:

В основі повністю натуральні матеріали;
простий монтаж за допомогою замкового механізму;
досить простий догляд;
легкий ремонт при появі подряпин і відколів (локальна заміна дощок);
чудовий зовнішній вигляд;
високі теплоізоляційні властивості;
термін служби - 30-35 років (з урахуванням можливих шліфувань).
До недоліків відносять високу схильність вологи, втрати кольору під впливом сонячного випромінювання, низька стійкість до механічних пошкоджень.

Характеристики ламінату

Вже після цього пункту стане зрозуміліше, що краще - паркетна дошка або ламінат. Ламінатом називають багатошаровий матеріал, що містить в основі деревні і синтетичні складові. По класу екологічності він відповідає всім європейським нормам і може досягати екологічності паркетної дошки. Переваги ламінату:

отностительно низька ціна;
елементарна укладання;
стійкість до високих температур;
стійкість до вигорання, навіть під прямими променями сонця;
нормальна реакція на перепади вологості і помірна кількість пролитої рідини;
висока зносостійкість (особливо у ламінату 33-го і 34-го класів).
Недоліки матеріалу: низька шумоізоляція (тому потрібно стелити його з додатковим ізоляційним шаром), тендітні кромки (або купувати ламінат з фаскою). Покриття неможливо відреставрувати.

Що в підсумку?

Залишається вирішити, що краще - паркетна дошка або ламінат, і як зробити правильний вибір. Для цього потрібно:

Орієнтуватися на призначення кімнати. Для кімнат з високою прохідністю (наприклад, прихожих) однозначно потрібно вибирати ламінат. Для вітальні з розкішним інтер'єром підійде паркет.
Порівнювати теплопровідність. Паркет в цьому випадку - поза конкуренцією.
Оцінювати середню температуру і вологість. Паркетна дошка чутлива до цих показників.
Паркетна дошка краще за зовнішніми характеристиками, однак у ламінату більший вибір фактур, кольорів і імітацій поверхонь. Паркет теплий і антистатичний, але ламінат не дряпається від кігтів тварин і не просідає під меблями. Паркетна дошка вимагає дбайливого спеціалізованого догляду. Доглядати за ламінатом простіше - головне, не заливати водою. Однак термін експлуатації паркету від 30 років, а навіть найкращий ламінат не витримає більше 20-25. Загалом, однозначної відповіді немає - варто вибирати, орієнтуючись на перераховані характеристики, зважуючи всі аргументи для конкретної ситуації.