Коли справа доходить до підлогового покриття, часто все ми сумніваємося в правильності свого вибору. Важливо, щоб підлога була міцним, надійним і мав гарний зовнішній вигляд. Кращим варіантом в такому випадком може стати ламінат або паркетна дошка. Але тут виникає ще одне питання: що краще вибрати? Щоб розібратися, варто ознайомитися з основними перевагами і недоліками цих двох видів підлогових покриттів.

Ламінат: основні переваги та недоліки

Ламінат по праву вважається одним з найпопулярніших підлогових покриттів. Секрет його успіху криється в ряді його переваг, серед яких варто відзначити:

екологічність виробництва - для виготовлення ламінату використовується деревна стружка, а, отже, ліси менше страждають;
відмінна вологостійкість;
ламінат не піддається гниттю;
відмінна зносостійкість - покриттю не страшні удари і подряпини;
відсутність необхідності особливого догляду - циклювання і лакування покриттю не потрібні;
можливість вологого прибирання і застосування різних чистячих засобів;
різноманіття дизайнів і колірних рішень;
висока стійкість до негативного впливу ультрафіолетових променів.
Але, як і у будь-якого іншого матеріалу, у ламінату є свої особливості. До них можна віднести неможливість усунення пошкодження, якщо на поверхні покриття виникла подряпина. До того ж, якщо ви вибрали ламінат нижче 31-го класу, вам через пару-трійку років доведеться заново міняти покриття.

Укладання ламінату - досить легке завдання. З цим впоратися зможе, як професійний майстер, так і новачок. Для укладання покриття не потрібно ніяких додаткових інструментів і матеріалів - за умови, що підлога попередньо вирівняний і позбавлений недоліків.

Особливості паркетної дошки

Паркетна дошка - це досить дорогий варіант підлогового покриття, який відрізняється високою якістю в плані терміну експлуатації. Такий матеріал має велику кількість переваг, до яких можна віднести:

натуральність і екологічність виробництва;
висока міцність;
елегантний зовнішній вигляд;
відмінні шумоізоляційні якості;
покриття не притягує пил;
можливість багаторазового шліфування і реставрації покриття;
довговічність - паркетна дошка прослужить не менше 10 років;
простота в укладанні покриття.
Звичайно ж, паркетна дошка має свої недоліки. Такий вид покриття абсолютно не підходить для приміщень з високою вологістю (кухня / ванна кімната), оскільки матеріал не виносить вологи. Ще один недолік - це досить швидке стирання паркетного лаку, шар якого можна відновити, але це зажадає додаткового часу і фінансових вкладень. Важливо стежити за дотриманням правильного мікроклімату в приміщенні для того, щоб паркетна дошка прослужила вам тривалий період часу.

Ламінат або паркет - складність вибору

Ламінат та паркет - практичні, надійні і стильні підлогові покриття. Вони досить затребувані на сучасному ринку оздоблювальних матеріалів. Однозначно сказати, що одне покриття кращий за інший, не можна. Оскільки кожен з матеріалів має свої характерні особливості, переваги і недоліки.

При виборі покриття слід раціонально зважити всі аргументи «за» і «проти». Наприклад, якщо вам важливіше натуральність і благородний вид матеріалу, слід зупинити свій вибір на паркетної дошки. Якщо ж в пріоритеті тривалий термін служби підлогового покриття, покупка за прийнятною ціною і експлуатація без будь-яких додаткових вкладень, набагато краще придбати ламінат.