Практичність, безпеку, різноманіття варіантів і невисока вартість буквально за кілька років зробили ламінат найпопулярнішим обробним матеріалом.

Кріплення ламінатних дощок дозволяють укладати їх самостійно. Найчастіше ламінат використовують для чистової настілки полови, проте в останні три-чотири роки його застосовують для ефектної обробки стін і навіть стелі.

Укладання ламінату своїми руками істотно скорочує витрати на ремонт, тому все більше людей задається питанням про те, як правильно, якісно покласти ламінат.

Незважаючи на простоту процедури, є моменти, про які краще знати заздалегідь.

Процес укладання ламінату складається з п'яти основних етапів:

1. Вибір схеми розкладки.
2. Розрахунок кількості панелей.
3. Підготовка необхідних матеріалів та інструментів.
4. Підготовка чорнового статі.
5. Укладання ламінату.

Вибір схеми розкладки:

При виборі ламінату слід пам'ятати, що він не підходить для вологих приміщень, і тому його не кладуть у ванну кімнату.
Ламінат ділиться по класах міцності. Для квартир і будинків можна використовувати класи з 21-го по 23-й, а для комерційного використання в місцях, де буває багато людей, підходить ламінат з 31-го по 33-й клас.

Число в найменуванні - це кількість років, яке прослужить ламінат конкретного класу. Чим вище клас, тим дорожче ламінат. При бажанні можна сміливо купувати ламінат 31-го, 32-го або 33-го класів для обробки підлоги в передпокої.

Все починається з висвітлення. Чи буде світло з вікон підкреслювати або приховувати шви? Якщо довгі стики не повинні бути помітні, то їх викладають у напрямку променів сонця. Якщо, навпаки, хочеться підкреслити дерев'яну фактуру статі і виділити шви, то ламінат купують з фасками і кладуть паралельно вікнам. Якщо ламінат без фасок, покласти його можна і по діагоналі. Інші способи вимагають досвіду.

При виборі розкладки слід також пам'ятати, що ламінат дихає - звужується і розширюється в залежності від того, як всередині приміщення змінюється температура. Через це уздовж стін прийнято залишати відступи шириною від 8 до 5 мм, які дозволяють покриттю вільно збільшуватися.

Розрахунок кількості панелей

Для початку вимірюють приміщення, для якого купується ламінат, з урахуванням всіх виступів, колон і ніш. Не можна забувати про компенсаційні швах (15 мм) для кожної стіни.

Щоб дізнатися, скільки дощок потрібно купити, загальну знайдену площу ділять на площу дошки і округлюють результат. Далі число дощок ділять на кількість штук в упаковці - виходить число упаковок. Результат округлюють у бік збільшення.

Остаточна кількість матеріалу залежить від способу його укладання. Якщо планується діагональне укладання, то закупівлю збільшують на 15 - 20%, а для паралельної або перпендикулярної - на 5 - 7%.

Підготовка матеріалів та інструментів

Щоб приступити до укладання ламінату, потрібно мати:

два види підкладки: звуко- і пароізоляційну;
водовідштовхувальний герметик для стиків ( «Момент», наприклад);
електролобзик;
клини для компенсаційного відступу;
киянку;
рулетку;
металізований скотч;
кутник;
ножиці;
олівець;
невеликий дерев'яний брусок :;
струбцину (або скобу).
Підготовка чорнового статі

Ламінат укладають тільки на вирівняну поверхню. Так він не буде скрипіти і довше прослужить. Максимально допустимі перепади висоти підстави - 2 мм на 2 квадратних метра підлоги.

Для вирівнювання підстави використовують:

цементну стяжку;
самовирівнюючі (наливні) полімерні суміші;
шліфування;
настил з ГВЛВ або багатошарової фанери.
Результат перевіряють будівельним рівнем. Перед початком укладання чорнову підлогу слід пропилососити, щоб дрібне сміття не потрапив в замкові з'єднання. В іншому випадку нова підлога буде неприємно скрипіти.

Укладання ламінату

Перед укладанням ламінат повинен пару діб постояти в кімнаті, для якої призначений, щоб звикнути до навколишньої температури і вологості. Відразу його настилати не можна!

Потім дошки звільняють від упаковки і приступають до укладання підкладок.

На чорнову підлогу внахлест настилають пароізоляційний шар, потім - спеціальну звукоізоляційну пінку або коркове покриття. Звукоізоляція укладається встик, щоб не створювати потовщень. Шви проклеюють металізованим скотчем.

Між стінами і покриттям повинен залишатися технологічний зазор - для його дотримання застосовують пластикові клини відповідного розміру.

Укладати ламінат починають з формування першого ряду: дошки поєднують торцями. Зі зворотного боку кожне з'єднання акуратно простукують киянкою, попередньо підклавши під нього дерев'яний брусок. Таким же чином формують ще один ряд.

Потім ряди з'єднують між собою. Роблять це за інструкцією виробника, але в цілому процес простий: в паз першого ряду вставляють шпунт другого ряду і поступово опускають другий ряд на підлогу. Процедуру повторюють до останнього ряду.

Останній ряд вимагає особливої ​​уваги. Кожну дошку відміряють окремо, для чого її перевертають вниз лицьовою частиною і прикладають до підлоги. Позначку олівцем ставлять з урахуванням технологічного зазору.